Wi-Fi sürekli kopuyor

Müşteri Hizmetlerini arayıp hat durumuna baktırmanız iyi olucaktır.
Aradım, arıza kaydı aldılar. Acil işlerim vardı. Benimle birlikte aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı diye merak etmiştim bir arkadaş çıktı. Çok garip. Bir tanıdığım da Vodafone ev interneti kullanıyor ve onda da böyle İnternet kesintileri geceleri oluyordu.

Zyxel şimdiye kadar kullandığım en kötü modem çıktı. Modemin güncellemesi, wifi alıcının yeni sürücüsü var mı bir bak istersen. Aynı sorun bende de oldu, modem yazılım güncellemesi ile düzeldi.

Sadece WİFİ kopması ile ISS kaynaklı olmaz. Eğer kablolu bağlantıda da kopmalar olursa ISS kaynaklı olur. Sorun modem kaynaklı teknik servise başvurdunuz mu ?
Evet ethernet kablosu ile bağlanınca sorun olmuyordu o zaman ben bi modem firması ile görüşeyim
Zyxel şimdiye kadar kullandığım en kötü modem çıktı. Modemin güncellemesi, wifi alıcının yeni sürücüsü var mı bir bak istersen. Aynı sorun bende de oldu, modem yazılım güncellemesi ile düzeldi.
Modem yazılım güncellemesini nerden kurabilirim yardımcı olur musun
Ip sabitlemeyi deneyebilirsin.
Ne demek nasıl yapılır biraz anlatır mısınız pek bilgim yokta

Modem ayarlarından kanalı sabitleyin, sürekli değişmesi WiFi kapatmasına sebep olur. Genişliği 20MHz'e ayarlayın bu mesafenin artmasını ve çekim gücünün düşmemesini sağlar, eğer yakında ve çekme sorunu yokken kopuyorsa bant genişliğini arttırabildiğiniz kadar arttırın, iletişim artacaktır. Ek olarak duvar kenarı vs ise doğru konumlandırın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı