Wi-Fi sürücüsünü fabrika ayarlarına döndürmek sorun olur mu?

doguihsan

Hectopat
Daha fazla  
Oyunlarda internetim koptuğu için oyuna giremiyordum. Bende çözüm olarak Aygıt Yöneticisi'nden eski sürüm kurdum yaparken hata alınca silip tekrar yapmaya karar verdim. Ama bu sefer silince sürücü tamamen kayboldu aygıt yöneticisinde gözükmüyor. İne işe yarar? Fabrika ayarlarına döndürsem sorun geçer mi?

Oyunlarda internetim koptuğu için oyuna giremiyordum. Bende çözüm olarak Aygıt Yöneticisi'nden eski sürüm kurdum yaparken hata alınca silip tekrar yapmaya karar verdim. Ama bu sefer silince sürücü tamamen kayboldu aygıt yöneticisinde gözükmüyor. İne işe yarar? Fabrika ayarlarına döndürsem sorun geçer mi?

Sürücü olarak düzelir de, sırf bu işlem için değer mi? Onu siz karar vereceksiniz ya da yeni sürücü kuracaksınız.
Sürücü bulunamadığı zaman sarı ünlem olarak farklı kategoriye koyar.

Sorunun düzeleceğini sanmam. Sorun yüksek ihtimal modem ayarlarından kaynaklanıyordur.
Ama modemden olsa diğer cihazlarda sıkıntı çıkartmaz mı
Sürücü olarak düzelir de, sırf bu işlem için değer mi? Onu siz karar vereceksiniz ya da yeni sürücü kuracaksınız.
Sürücü bulunamadığı zaman sarı ünlem olarak farklı kategoriye koyar.
Ne yazık ki o şekilde bulamadım bilgisayarı zaten satacağım o yüzden sıfırlayacaktım kesinlikle düzelir mi?

Ama modemden olsa diğer cihazlarda sıkıntı çıkartmaz mı
Şöyle söyleyeyim modem arayüzünde kanallar vardır, sizin olduğunuz kanal yoğunsa veya başkasının sinyaliyle çakışıyorsa o sinyal sizin odanıza ulaşamadan kaybolur yani sizde modeme bağlantıda kesintiler hatta bazen hiç bağlanamama gibi şeyler de görebilirsiniz. 2.4GHz kullanıyorsanız kanal 13 en ideali bana kalırsa. Neden derseniz kanal 13'ü otomatik olarak seçmez sadece el ile aktif eder el ile seçersiniz, çoğu kişi de bununla uğraşmaz zaten. Farklı kanalları da deneyerek çözmeyi deneyebilirsiniz.

Şöyle söyleyeyim modem arayüzünde kanallar vardır, sizin olduğunuz kanal yoğunsa veya başkasının sinyaliyle çakışıyorsa o sinyal sizin odanıza ulaşamadan kaybolur yani sizde modeme bağlantıda kesintiler hatta bazen hiç bağlanamama gibi şeyler de görebilirsiniz. 2.4GHz kullanıyorsanız kanal 13 en ideali bana kalırsa. Neden derseniz kanal 13'ü otomatik olarak seçmez sadece el ile aktif eder el ile seçersiniz, çoğu kişi de bununla uğraşmaz zaten. Farklı kanalları da deneyerek çözmeyi deneyebilirsiniz.
Peki nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Bende çözüm olarak Aygıt Yöneticisi'nden eski sürüm kurdum yaparken hata alınca silip tekrar yapmaya karar verdim. Ama bu sefer silince sürücü tamamen kayboldu aygıt yöneticisinde gözükmüyor. İne işe yarar? Fabrika ayarlarına döndürsem sorun geçer mi?

"Donanım değişikliklerini tara" dediğinizde geri gelmesi lazım.
1652214113204.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı