Çözüldü Wi-Fi üzerinden düşük hız alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaan1890

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığında olduğu gibi Wi-Fi üzerinden bağlandığım zaman internet hızımda inanılmaz bir azalma oluyor. Download hızım 45-50 Mbps olması gerekirken 20-30'lardan başlayıp hız testine 2-4 aralığına kadar geriliyor. Modemin ara yüzüne giriyorum kanal değişikliği yapıyorum sorun kısa süreliğine çözülüyor. Duruma göre birkaç saat içerisinde tekrar eski haline geri dönüyor. Evde iki farklı modemim var ikisinde de aynı sorun var fakat ana internetin giriş yaptığı modemde en çok hız düşüşünü yaşıyorum. İnternet sağlayıcımı yeni değiştirdim önceden de bu tarz azalmalar olabiliyordu fakat 15-20 arasında takıldığından rahatsız etmiyordu. Fakat şu an PC'den Ethernet kablosuyla aldığım 45-50 Mbps hızı Wi-Fi'dan 3-4 aralığına düşmesi çok sinir bozucu oluyor.
Bu konu hakkında net kesin bir çözümü olan var mı? Forumda gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayanlar var fakat net bir çözüm göremedim.

1674393820427.png

1674393928319.png

(Her kanal değişikliği yaptığım zaman modemin ara yüzünden internet hızım normale dönüyor.)

1674394149065.png

Sorunumu çözdüm. Maalesef internet üzerinde bu tarz durumlar için gerçekten çözüm odaklı bir cevap ne İngilizce ne Türkçe var... Sorunumu şu şekilde çözdüm; İlk önce araştırmalarım sonucu Wi-Fi parazitlenmesi problemiyle karşılaştım ve oturduğum yerde gerçekten çok fazla Wi-Fi olduğunu gördüm Wi-Fi arama kısmında. Sorunumun büyük ihtimalle bu olabileceğini düşündüm ve kaliteli bir modem aldım hem 5GHz hem de 2.4GHz yayını yapabilen. 5 GHz de parazitlenmenin 2.4'e göre neredeyse olamayacağını okumuştum ve kısmen öyle oldu.

Uzun lafın kısası kaliteli bir modem alın sorununuz çözülecektir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı