Wi-Fi ve Bluetooth Çakışması

FatihKan1

Decapat
İki bağlantı aynianda etkin çalışıyorken Wi-Fi hızı yok denecek kadar düşüyor. Aynı durum bilgisayarda da yaşanıyor. Frekans çakışması diyorlar. 2.4 GHz çalışıyormuş ikisi de. Bu yüzden çakışıyor ve Wi-Fi hızını öldürüyor diyorlar. Ama sorun nasıl çözülür anlamak istiyorum. Bunu üreticinin düşünmemiş olması mümkün mü? Birçok makinede denedim. Windows 10 ve Android olarak sorun hep aynı. Bluetooth açık ve bağlı iken Wi-Fi hızı yok denecek kadar düşüyor. Kopmuyor hala bağlı görünüyor ama hız çok düşüyor. Bu sorunu tanımlayıp çözebilecek arkadaş var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru tespit koyulmuş. Aynı frekanslarda çalışması durumunda bağlantılarda sorun yaşanabiliyor. Eski zamanlarda aynı sorunu Bluetooth kulaklığımda yaşıyordum. Samsung Galaxy S3 model telefonuma bağlı bir kulaklığımı Wi-Fi ile aynı anda kullanamıyordum. Aynı sorunu başka bir telefon ile yaşamıyordum. Ancak anlattığınız senaryoda aynı sorunu PC'de de yaşıyorsanız sorun Wi-Fi kaynağında. Bunun çözümü daha kaliteli router almaktan geçiyor.

Sorun modemin iyi olmaması sanırım. Ben de öyle tahmin etmiştim. Başka konularda da sorun çıkaran bir modem zaten. Teşekkürler yanıt için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı