Wİ-Fİ yavaş çalışıyor

CrewPung

Hectopat
Merhaba, 4 yıldır TTNET kullanıcısıyım eskiden gayet memnundum ama bu aralar Wİ-Fİ çok yavaş çekmeye başladı. İnstagram, WhatsApp gibi uygulamalara çok yavaş giriyor hikaye bile izleyemiyorum. Mesajlar 1-2 dakikaya ulaşıyor. Müşteri hizmetlerini aradım bir ton sorun çıkardılar yok modem eskidi yok alanda çok Wi-Fi var sinyaller karışıyormuş vesaire. Acaba sorun nedir? Modem değiştirmeli miyim? 240 TL istediler. Bu arada ethermet gayet hızlı hic sorun yok sorun sadece Wi-Fi'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Problem gerçektende Wİ-Fİ sinyallerinin karışmasından olabilir benim sorunum buydu. Wi-Fi analyzer programını indirin telefonda da, Microsoft storeda da vardı. Etraftaki insanların hangi kanaldan bağlandığını bulun, modeminizden en az kullanılan kanala geçin. Tercihen 13,11 ve 8. Kanal en iyisidir.
Hem kanal değiştirme hem de Wi-Fi analyzer programı kullanımı çok kolaydır nette bulabilirsiniz.

Modem arayüzüne gir, Kablosuz ayarlarındaki değerlere bak, belki varsayılan olarak sinyal gücü ya da hız düşük tutulmuş olabilir modem için.

Problem gerçektende Wİ-Fİ sinyallerinin karışmasından olabilir benim sorunum buydu. Wi-Fi analyzer programını indirin telefonda da, Microsoft storeda da vardı. Etraftaki insanların hangi kanaldan bağlandığını bulun, modeminizden en az kullanılan kanala geçin. Tercihen 13,11 ve 8. Kanal en iyisidir.
Hem kanal değiştirme hem de Wi-Fi analyzer programı kullanımı çok kolaydır nette bulabilirsiniz.
Ben de deneyebilirim hangi uygulamayı öneriyorsunuz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı