Wi-Fi'a Cihaz Bağlanma Sonrası İnternet Yavaşlaması

Nypthie

Kilopat
Daha fazla  
Kardeşim eve geliyor, Casper Via marka telefonu ile Wi-Fi'ye bağlanıyor, bağlanınca benim PC'deki internet hızım inanılmaz yavaşlıyor. Hiçbir şey yapamıyorum, elim kolu bağlı. Çocuk video dahi izlemiyor, sadece WhatsApp açık. Nedir bunun çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim eve geliyor, Casper Via marka telefonu ile Wi-Fi'ye bağlanıyor, bağlanınca benim PC'deki internet hızım inanılmaz yavaşlıyor. Hiçbir şey yapamıyorum, elim kolu bağlı. Çocuk video dahi izlemiyor, sadece WhatsApp açık. Nedir bunun çözümü?
Modem arayüzünden WiFi hızlarını sınırlayabilirsin.

Kablosuz Ağınıza Bağlanan cihazlara hız sınırı koymak için 2 Yöntemimiz var

1.Modem arayüzünde gördüğümüz gibi Qos (Port Önceliği) Özelliği var ve bunu kullanabiliriz.

2.Kablosuz Ağ Ayarlarından İkinci Bir Ağ Oluşturup Bunun Hızını Düşürebiliriz.Kendimiz Hızlı olanı kullanırken,Başkalarını yavaş olan kablosuz ağa yönlendirebiliriz.
1.Yöntem

Öncelikle belirtmeliyim ki bu özellik tüm modemlerde bulunmamaktadır.Ya da iki ayrı bağlantı oluştursanız bile, hızlarını tek tek ayarlayabilmeniz mümkün olmamaktadır.Dolayısıyla belirlediğiniz hız sınırı tüm ağlara uygulanabilir.

Modem Arayüzünden Qos Menüsüne Tıklıyoruz ve Qos Özelliğini Etkinleştiriyoruz

Qos Menüsü Altında bulunan Trafik Sınıflandırma’ya Tıklıyoruz ve Resimdeki gibi Hızını sınırlamak istediğimiz cihazın mac adresini gerekli alana yazıyoruz ve Kaydediyoruz.

Kablosuz Ağınıza Bağlanan

Kaydettikten Sonra Hız Sınırlama İşlemi Tamamlanmıştır.Dilerseniz Trafik Sınırlama’dan Yüzde Ayarlarını Değiştirebilirsiniz ancak ben orjinal ayarları kullanmanızı tavsiye ederim.
2.Yöntem

“Kablosuz” Menüsü Altında bulunan Kablosuz Ağ Ayarlarına Tıklayın.Buradan kablosuz ağ Hız ayarını en düşük hız seviyesine getirin. Airties’te bu Hız 6.5 Mb/s Bu Şekilde wifi Ağı kullananların hız limitini ayarlayabilirsiniz.Ancak şunu unutmayın ki kendiniz de bu limit üzerinden kullanım yaparsınız.Eğer masaüstü bilgisayar ile kablolu bağlantı kullanıyorsanız bu seçeneği düşünebilirsiniz.Telefonlarda dosya indirme vs. olmayacağını sayarsak 6.5 Mb hız yeterli sayılabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı