Wi-Fi'de video izlerken Wi-Fi kopması

th3salih

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar, Wi-Fi'yi telefonda 4, PC de 2 kişi kullanıyoruz. Telefonda film izlerken 1080p ye geçtiğimde modem Wi-Fi özelliği çöküyor Wi-Fi kısmına baktığım zaman ismi gözüküyor fakat tıklayınca bağlanmıyor. Wi-Fi'yi kapatıp açtığımızda sorun düzeliyor. Eskiden böyle bir problem yaşamazdık sebebi ne olabilir?
PC kullanırken LAN kablosuyla kullanıyorum. Wi-Fi çökse bile PC de Wi-Fi desteği olmadığından LAN ile kullandığımdan problem olmuyor. Sadece Wi-Fi'yi kullanamıyorum telefonlarda.
Netmaster UyduNet kullanıyorum.
Model: CBW-383Z4

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki başka wifi sinyalleriyle frekanslar karışıyordur, wifi analyzer ile uygun kontrol kanallarını araştırın. Router'a bağlanıp gelişmiş ayarlardan kablosuz kısmını seçip kontrol kanalını uygun olan numara ile değiştirin. Umarım düzelir

PC için;
Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Bağdaştırıcı ayarları > Adaptörün ismine çift tıklayın > Özellikler > Yapılandır > Güç Yönetimi > 'Güç kazancı sağlamak için win. bu aygıtı kapatsın' tikini kaldırın.

Bilgisayar güçsüzse 1080p video açarken zorlanır, haliyle gücünü kullanmaya çalışır ve bu güç win. performansını etkiler.

Bazen izlediğim site kapanıyor. Bu yüzden VPN'le bağlanıyordum ondan kaynaklı bir problem olabilir mi?
PC için;
Denetim Masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarları > adaptörün ismine çift tıklayın > özellikler > yapılandır > güç yönetimi > 'güç kazancı sağlamak için Win. Bu aygıtı kapatsın' tikini kaldırın.

PC de problem yaşamıyorum. Telefon da oluyor bunlar PC zaten internet kablosuyla bağlı bu yüzden kopma olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı