Wi-Fi kopması

Kelemen

Decapat
Daha fazla  
Kullandığım masaüstü bilgisayarımın anakartında Wi-Fi özelliği olmadığı için kutusunun üzerinde USB 2.0 Wireless 802.ıın yazan bir harici Wi-Fi adaptörü aldım. İlk taktığım zaman çalışmadı. Sonra kutusunun içerisindeki CD'den bazı uygulamalar kurdum ve çalıştı. Ama yaklaşık 5 dk zaman içerisinde bağlantım kopuyor. Wi-Fi'yi kapatıp açmak veya Wi-Fi logosuna sağ tık ile sorunları gider seçeneğini seçmem sadece 5 dk işe yarıyor sonra yine bağlantı gidiyor. Nasıl çozebilirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım masaüstü bilgisayarımın anakartında Wi-Fi özelliği olmadığı için kutusunun üzerinde USB 2.0 Wireless 802.ıın yazan bir harici Wi-Fi adaptörü aldım. İlk taktığım zaman çalışmadı. Sonra kutusunun içerisindeki CD'den bazı uygulamalar kurdum ve çalıştı. Ama yaklaşık 5 dk zaman içerisinde bağlantım kopuyor. Wi-Fi'yi kapatıp açmak veya Wi-Fi logosuna sağ tık ile sorunları gider seçeneğini seçmem sadece 5 dk işe yarıyor sonra yine bağlantı gidiyor. Nasıl çozebilirim bu sorunu?
USB port değiştirin.

İşe yaramazsa aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcıları sekmesine girip kablolu bağlantıyı kontrol eden Ethernet bağdaştırıcınızı devre dışı bırakın.

O tarz adaptörler maalesef kalitesiz oluyor. Aynı sorunu yaşamıştım, yeni bir adaptör almadan çözemedim. (Asus n-14 tavsiyemdir.)

USB port değiştirin.

İşe yaramazsa aygıt yöneticisinden ağ bağdaştırıcıları sekmesine girip kablolu bağlantıyı kontrol eden Ethernet bağdaştırıcınızı devre dışı bırakın.
Dediklerinizi yaptım şuan için bi sorun yok gibi. Teşekkürler.
Tekrar
USB port değiştirin.

Aynı problem yaşandı. Sorunları gider dediğim zaman
"Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor Düzeltildi" yazıyor ve kısa süreliğine düzeliyor.

Son düzenleme:
İnşallah alay etmiyorsunuzdur. Öylesine söylemiştim.
Komşudan internet almak yasak. 2010'da 650 TL ceza yemiştik. :D. Sakın böyle bir hataya düşmeyin. Şimdi daha fazla olmuştur zaten de herneyse. Sorun bağdaştırıcınla kaynaklı dostum, onu çöpe atmalısın ve yenisini almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı