Wi-Fi'ye Çok Kişi Bağlanınca Ping Artıyor

Birkan Kaya

Hectopat
Babam İnternet şifresini üst komşuya verdi şimdi hiçbir oyunu oynayamıyorum. CS:GO 400 ping ETS2 MP 908 ms olduğu için otomatik atıyor.

O kadar karşı çıktım öyle şeyler yasak ve tehlikeli diye dinlemedi şifreyi. Değiştirmeme de izin vermiyor. En az 2-3 kişi giriyorlar aylık gelirleri en az 2000-3000 TL arası olduğu halde almamışlar. Kendilerine internetim zaten yavaşdı artık daha da yavaş. Tek eğlencem 2 oyundu artık oynayamıyorum. Sizce ne yapmalıyım? Sosyal Medyaya 15-20 saniye içerisinde giriyor eskiden 2 saniyede giriyordu sizce ne yapmalıyım?

Şu an CS:GO'da rekabetçi ve basit eğlence giremiyorum atıyor. ETS 2 MP da öyle CS:GO da botlarla oynamak istemiyorum canım öyle çok sıkılıyor. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi yıla girdik hala komşuya wifi şifresi vermek mi.

Yapacak bir şey yok kendisi de internet kullanıyorsa o girerken anlayacak nası bir kanser yavaş internet.

Modem arayüzünden MAC Adreslerini öğrenerek hızlarını azaltabilir.
Ya da tamamen İnternet bağlantılarını engelleyebilirsin.

Ayriyeten saçma gelecek. Ama yasak olan bu işlemi bildirerek babanın para cezası ödemesini sağlayarak bu işten caymasını sağlayabilirsin.

Öncelikle sabırlar diliyorum çok kötü bir şey. Yukarda arkadaşında dedigi gibi yıl olmuş 2018 hala komşuya internet şifresini veren var. Sana tavsiyem modemin arayuzune gir 192.168.1.1'den. Kablosuz yerinden mac filtreleme var.ilk önce kablosuz durumdan İP'lerini bul dedigimiz MAC filtrelemeden oraya yapıştır engelle modemden onlarda sorarsalar bilmiyoruz filan dersin sen uydur orasını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Extra'dan olarakta sadece sizin kullandığınız kablosuz cihazların mac adresini yazıp tek o cihazların girmesinide sağlayabilirsin daha güvenli olabilir

Modem arayüzüne gir ve ordan size ait olmayan cihazları Mac adreslerinden tespit edip engelle. Evdeki kimseye bişey söyleme teknik bir sorunmuş izlenimi ver. Hatta modem arayüz şifresini de değiştir. Zaten kimsenin anlayacağını sanmam. Benim bir komşum vardı kıramadım önce verdim şifreyi yarım saat sonrada böyle yaptım, yakamdan anca düştü. Yalnız modem arayüzünde ayar veya değişiklik yaptığın şeye çok dikkat etmen lazım. Orası biraz sıkıntılı sonra internet erişimine sorun yaşarsın. WiFi şifresini de burdan değiştirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı