Wi-Fi'ye geçince Ping artıyor

TahaCoşkun

Decapat
Online oyun oynarken evde kimse Wi-Fi'ye bağlanmasa bile eğer laptopu Wi-Fi ile kullanıyorsam en az 100 ping alıyorum. Kablo ile bağlayınca evdekiler video bile izlese örnek olarak League of Legends'da maks 30 ping alıyorum. Bunun bir ayarı falan var mı? İnternet hızım 24megabit.

• Modem ile arandaki mesafeyi düşürmeye çalış, arada duvar ve nesne olmamasına dikkat et.

• En büyük etkenlerden biri de modemin sinyal gücünü kaliteli vermesidir, Eğer ki modemin kaliteli değilse muhtemelen sinyal gücü de düşüktür. Kaliteli bir modem alamayacak durumdaysan Wifi sinyal yükseltici almanı tavsiye ederim.

Online oyun oynarken evde kimse Wi-Fi'ye bağlanmasa bile eğer laptopu Wi-Fi ile kullanıyorsam en az 100 ping alıyorum. Kablo ile bağlayınca evdekiler video bile izlese örnek olarak League of Legends'da maks 30 ping alıyorum. Bunun bir ayarı falan var mı? İnternet hızım 24megabit.
Bunun bir ayarı yok ama neden olan sebepler, modem ile aranda olan mesafe ve aradaki cisimler, ve modeminizin sinyal gücünü nasıl verdiğidir. Eğer daha iyi bir modeme harcayacak paranız yoksa Wifi sinyal yükseltici alabilirsiniz.

Wi-Fi %99 kablodan daha fazla pinge sebep olacaktır. İnternet hızınızın ping değeri direkt bir etkisi yok. Wi-Fi'ya bağlıyken pinginizin daha az olması için dağıtıcaya daha yakın olmaya çalışın, dağıtıcı ile aranızda olabilince az engel koyun.

Anakartınızın Wifi alıcısında bir problem de olabilir eğer bütün çözümler işe yaramazsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı