Wibtek H87-M Pro BIOS

Makaleler
36
Yer
Sakarya
Tarih: 04.07.2014

Uygulanışı:
  • Sosyalden usb bootable rehberini uygulayın. Ardından rar içindeki, rar'ın içinde olan, klasör içindekileriusb belleğe çıkartın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatıp F2 veya Del ile bios'a girin.
  • Advanced -> PCH-FW Configuration -> Firmware Update Configuration içine girin.
  • Me FW Image Re‐Flash Disable ise Enable yapın.
  • Save this change and exit yapıp Yes tıklayın.
  • F7'ye basıp Usb belleğinizi seçip ok tıklayın. 98 ekranı geldiğinde F yazıp enter'a basın.
  • Komple işlem bittiğinde hepsi pass olup bilgisayar kapandığında veya 5/10dk sonra hala kapanmaz ise kapatıp PC fişini çekin. Usb belleği çıkartın.
  • Ardındna fişi takıp bilgisayarı kullanmaya devam edin.

İndirme linki

Bende de bu anakarttan var ama bu BIOS'taki Me FW Image Re‐Flash ayarını enable yapınca save yapıp çıkınca PC kapanıp açılıyor, sonrasında bu seçenek disable olarak çıkıyor karşıma. Bir türlü enable olmuyor yani:( Çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrar BIOS'a niye giriyorsunuz?
Hayır tabii ki BIOS'a girmiyorum. Yalnız boot edince USB'yi "try disconneting any dirvers" li bir hata veriyor sonrasında BIOS'a baktığımda o servisin hiç açılmamış olduğunu görüyorum..
Zaten o servisi açıp save exit yapınca PC garip şekilde kendini kapatıp tekrar açıyor...

Tmam çözdüm arkadaşlar USB'yi Win98 açılabilir disk yapmanız lazımmış. İçindeki PDF dosyasında yazıyor. Her şey sonra f.bat çalıştırıyorsunuz. DOS modundan hal oluyor... Bitene kadar kapatmayın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı