WiFi Ağına Bağlanma Engeli Nasıl Kaldırılır?

Wearith

Hectopat
Arkadaşlar ben yeni bilgisayar aldım, almadan öncede babam ve arkadaşı aile hariç girenleri çıkardılar ve başkalarının girmesini engellediler. Onlar bu işlemi bitirmek üzereyken ben geldim yanlarına ve şimdi biz hariç hiç kimse giremiyor ama ben yeni bilgisayar aldım ve ona da interneti bağlandırmak istiyorum, nasıl girerim? Modem Zyxel. Bir de evin öbür ucundan bağlanabilmek için WiFi sinyal arttırıcı mı denir her ne ise işte ondan var, markası TP link. Kullandığımız internet sağlayıcı ise DSmart. Ben bu bilgisayarın girmesini nasıl sağlayabilirim? Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
MAC Filtreleme ile engellediyse modem arayüz kullanıcı adı ve şifresini öğrenmek zorundasın.

Yoksa ağa bağlanır ama interneti hiçbir türlü kullanamazsın. Arayüzden kendi cihazınızı ekleyeceksiniz.
MAC Filtreleme ile engellediyse modem arayüz kullanıcı adı ve şifresini öğrenmek zorundasın.

Yoksa ağa bağlanır ama interneti hiçbir türlü kullanamazsın. Arayüzden kendi cihazınızı ekleyeceksiniz.

Çözüm
Ip adresi değil MAC adresi. Her markanın modem arayüzü farklı oluyor ama genelde yerel ağ > kablosuz ağ erişimi > Mac filtreleme oluyor. Orada en altta "Cihaz ekle" var oradan eklenecek.

Bide bağlanırken normalde şifre ister ama yönlendirici etiketinden pin kodu girin diyor onun altında bi şey daha var güvenlik parolasıyla gir diyor ben ona basıyorum. Neden pin kodu istiyor?
Olmadı bağlanılamıyor diyo. Her şeyi yaptım MAC adresine bilgisayarın MAC adresini yazdım kaydet dedim bilgisayara ağa bağlan dedim parolayı girdim ama ağa bağlanılamıyor dedi

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı