Wifi ara sıra kesiliyor

Emre Köse

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar dizüstü bilgisayarımdan internete kablosuz olarak bağlanınca ara sıra kablosuz bağlantım kopuyor. Sorun bilgisayarımda büyük ihtimalle çünkü evdeki telefonlarla sorunsuz bir şekilde wifi kullanabiliyorum. Arkadaşımın bilgisayar ile de denedim onda da kesilme olmadı ama bende kesiliyor. Sonra tekrar bağlan diyorum hata veriyor. Sorun gider deyince sorunu çözüyor ve tekrar bağlanıyor ama bu durum online oyun oynarken olunca bir süre de olsa AFK kalıyorum ve bu durum gerçekten sinir bozuyor. Bu durumu düzeltmek için neler yapabilirim ?

Aynı sorun şimdi de oldu ama bu sefer sorun gidericiyi açınca sorunu çözemedi. Sorun gidericiyi kapattım sonra tekrar bağlan dedim böyle oldu ama yine de bağlantım kesiliyor ve bu sorun yaratıyor.

Konuyu yanlışlıkla masaüstü bilgisayarlar bölümüne açtım. Taşırsanız sevinirim. Özür dilerim..

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende Windows 8.1 de yaşıyordum.

Eğer sende Windows 8.1 de bu sorunu yaşıyor ama Windows 7 de sorunsuz bağlanabiliyorsan anla ki; wi-fi kartın eski ve Windows 8.1 de problemli çalışıyor.

Ben her türlü yazılımsal denemeden sonra ufak bir donanım katkısıyla sorunu hallettim. Senin de yapabileceğin en güzel şey Usb Wireless adaptör almak olacaktır.

Yine de uzman arkadaşların yorumlarını bekle, zira ben sadece tecrübemi aktardım.

Hemen işletim sisteminde hata var diyorsun...

Öncelikle ethernet kartının güncel sürücüsünü yükle ve modemin güncel firmware var ise onu da güncelle.

Sorun devam ederse modem marka ve modelini belirt yardımcı olayım.

Aynı sorun bendede vardı. Biosu güncelledim. Modemi güncelledim. Modemi değiştirdim. En son AirTies 2410 v2 aldım. Bu şekilde sorunsuz kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı