Wifi Sinyalini Telefon Hafızasında Depolamak

34ferit

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır bir proje düşünüyorum, fakat nasıl olacağı hakkında bazı eksik bilgilerim var, başlıkta belirttiğim gibi bir mobil uygulama geliştirmek mümkün müdür? Uygulamanın amacı, Wifi sinyallerini telefon hafızasına depolamak ve istenildiği yerden ve istenildiği zaman sinyalin Gigabyte cinsinden boyutu kadar (Ne kadar depolandıysa artık), internete girebilmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yapmanın mümkün olmadığını düşünüyorum çünkü internetteki verilerin tamamı serverlarda depolanıyor ve bir bilgiye ulaşmak istediğimizde bu veriyi indirmiş oluyoruz.Tüm interneti de cihazımıza indiremeyiz.Veya 500mb lik bir kısmını indiremeyiz.Böyle küçük bir miktar depolasak bile sadece o 500mb içindeki verilere erişme imkanımız olabilir diğer veriler ulaşılmaz olur.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, enerji depolanıyorsa sinyal neden depolanmasın?, bazı yerlerde belki görmüşsünüzdür, işte sinyali enerjiye çevirdi, kendi bilmem neyini yaptı. Gibi.... haberler. Teşekkürler tekrardan, bu işi ciddi bi araştırayım, gelişme olursa burada paylaşacağım.

Şu makale'de bununla ilgili olarak bi yazı var ama ben tam tersini yapmam lazım.

Depoladığın siyal etki alanı dışında ise bu sinyal hiçbir işe yaramayacaktır. Depolanmış sinyal, giriş/çıkış aygıtlarıyla veri alışverişi yapamadığı sürece bu sinyal sadece tek başına son komut çıkışı sağlanan veriyi tutabilir. O sinyal ile internetten falan veri alışverişi yapman imkansız. Yapmak istediğin şey teorik olarak mümkün değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı