Çözüldü Win 10 başka HDD'den açılmaya çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Taha Kacar

Kilopat
Merhabalar, PC'yi açtığımda ilk bir siyah ekran oluyor, uzun bir süre sonra açılıyor. Restart attığımda mavi ekran tarzında bir ekranla karşılaşıyorum "bu bilgisayarın onarılması gerek" gibi bir uyarı geliyordu. Temel nedeni yanlışlıkla başka HDD'ye kurmam fakat şu an orada bir Windows yok, bir SSD'de kurulu.

Çözüm
Windows kurarken tüm diskleri biçimlendirdiysen ve kurulum yaptıysan diğer eski olan Windows açılma ihtimli yok.

Olayı tamamen çözüm, M.2 SSD ne alametse bir an gidiyor fakat asla ben kullanırken olmadı. Mesela akşam kapatıyorum PC'yi, ertesi gün açtığımda SSD'yi görmüyor. SSD görülmeyince başka bir diskten açmaya çalışıyor. Peki sorun SSD'nin bir an gitmesi ise neden ben kullanırken bağlantı kesilmiyor?

Çözüm:
M.2 SSD'yi bir çıkarıp taktım, açmadan önce diğer tüm disklerin SATA'larını söktüm o şekilde açtım PC'yi. BIOS'a baktığımda düzelmişti. İşe yaramazsa bu çözümü deneyebilirsiniz.
Şu şekilde yapabilirsin dilersen daha rahat olur. Windows 10 USB'si ile sistemi boot edip kullanmak istediğin SSD'ye Windows kurup diğerlerini biçimlendirebilirsin.
Evet.
En mantıklı çözüm o fakat kendi üşengeçliğimden format atmak istemiyordum. Alternatif bir çözüm var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce hepsini çıkartıp kurmak istediğin SSD'yi takıp Windows kur. Sonra BIOS üzerinden Boot önceliği -priority- kısmından o SSD'yi 1. Sıraya getir. Sonra diğer depolama birimlerini takıp kullanmaya devam edebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı