Win 10 geç kapanma sorunu

mryusufcan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Merhaba arkadaşlar, eskiden böyle değildi.
Yaklaşık 1-2 aydır sistemim bayağı geç kapanıyor 1 dakikayı buluyor neredeyse. Format attığım halde sorun çözülmedi. Nerede hata, eksik yapıyorum anlamadım.
Bilmek istediğiniz bir şey olursa hemen yerine getirmeye çalışırım.

╔► CPU: Intel® Core™ i7-8700 işlemci.
(12M önbellek, 4, 60 GHz'e kadar)
╠► GPU: EVGA GTX1060 6 GB 256 Bit.
╠► Anakart: ASUS TUF Z370-PLUS GAMING Intel Z370 soket 1151-V. 2 DDR4 4000MHz(OC) RGB.
╠► RAM: Corsair 8 GB Vengeance DDR4 2400MHz.
╠► SSD: SanDisk 120GB Plus SATA 3.0 SSD (okuma 530 MB / yazma 310 MB)
╠► HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM 64MB cache
╠► PSU: Cooler Master VS550 550W +80Plus
╚► OS: Windows 10 Pro 64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, eskiden böyle değildi.
Yaklaşık 1-2 aydır sistemim bayağı geç kapanıyor 1 dakikayı buluyor neredeyse. Format attığım halde sorun çözülmedi. Nerede hata, eksik yapıyorum anlamadım.
Bilmek istediğiniz bir şey olursa hemen yerine getirmeye çalışırım.

╔► CPU: Intel® Core™ i7-8700 işlemci.
(12M önbellek, 4, 60 GHz'e kadar)
╠► GPU: EVGA GTX1060 6 GB 256 Bit.
╠► Anakart: ASUS TUF Z370-PLUS GAMING Intel Z370 soket 1151-V. 2 DDR4 4000MHz(OC) RGB.
╠► RAM: Corsair 8 GB Vengeance DDR4 2400MHz.
╠► SSD: SanDisk 120GB Plus SATA 3.0 SSD (okuma 530 MB / yazma 310 MB)
╠► HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM 64MB cache.
╠► PSU: Cooler Master VS550 550W +80Plus.
╚► OS: Windows 10 Pro 64 Bit.

Kankam o sorun 1903'den sonra geldi diye biliyorum bilgisayar hızlı açılıyor ama geç kapanıyor herkes de var o ve sende var mı bilmiyorum yeniden başlat dediğinde daha da geç açılıyor.

Kankam o sorun 1903'den sonra geldi diye biliyorum bilgisayar hızlı açılıyor ama geç kapanıyor herkes de var o ve sende var mı bilmiyorum yeniden başlat dediğinde daha da geç açılıyor.

Aynen dediğin gibi reis. Sorunun bende olup olmadığını bilsem ses çıkarmayacağım. O belirsizlik kafamı kurcalıyor kendi kendime acaba ne yaptım da bozdum eski düzeni diyorum.

Bilgisayarı hızlı başlatma özelliği kapalıysa ondan olabilir, ayrıca anakart güç ayarları veya modeli ile de alakalı olabilir. Ben yakın zamanda sadece anakartı değiştirdim ve bilgisayar daha geç kapanmaya başladı.

Aynen dediğin gibi reis. Sorunun bende olup olmadığını bilsem ses çıkarmayacağım. O belirsizlik kafamı kurcalıyor kendi kendime acaba ne yaptım da bozdum eski düzeni diyorum.

Ya bence rahatsız edecek derece de sürüyorsa SSD'n olsa bile buna yapılabilecek bir şey yok kapata bas sonra telefonla takıl ben Linux ve Windows arası geçeceğim zaman bir el PUBG Mobile atıyorum.

Bilgisayarı hızlı başlatma özelliği kapalıysa ondan olabilir, ayrıca anakart güç ayarları veya modeli ile de alakalı olabilir. Ben yakın zamanda sadece anakartı değiştirdim ve bilgisayar daha geç kapanmaya başladı.

Hızlı başlatma açıkmış.
Ya bence rahatsız edecek derece de sürüyorsa SSD'n olsa bile buna yapılabilecek bir şey yok kapata bas sonra telefonla takıl ben Linux ve Windows arası geçeceğim zaman bir el PUBG Mobile atıyorum.

O kadar diyorsun he 😂

Geri
Yukarı