Çözüldü Win+Shift+S çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

363732

Hectopat
Merhaba,
Başlıkta da yazdığım gibi Win+Shift+S çalışmıyor Appdata'da bir iki şey silerken bozudum diye tahmin ediyorum ve şöyle bir hata da alıyorum (linkte duruyor) yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cmd yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girer misin
DISM /Online /Add-Capability /CapabilityName:Windows.Client.ShellComponents~~~~0.0.1.0
Denedim komut düzgün çalıştı ancak olmadı
1643734266625.png

Merhaba,
Başlıkta da yazdığım gibi Win+Shift+S çalışmıyor Appdata'da bir iki şey silerken bozudum diye tahmin ediyorum ve şöyle bir hata da alıyorum (linkte duruyor) yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ShareX yazılımını kullanabilirsiniz.

[ÇÖZÜLDÜ] ilk olarak Snip & Sketch uygulamasını buluyoruz ve ayarlara tıklıyoruz
1643799565131.png

İkinci olarak gelen ayarlar penceresinde önce "Sonlandır" sonra "Sıfırla"ya tıklıyoruz
1643799646921.png

Üçüncü olarak görev çubuğundaki "Win" tuşuna mouse ile sağ tıklayıp "Windows Power Shell (Yönetici)"ye tıklıyoruz ve açılan yere bu kodu giriyoruz:
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz eğer olmazsa Windows ayarlarından güncellemeleri kontrol edin indirme bitince "Güncelleştir ve yeniden başlat" yapın eğer yine olmazsa

CMD'yi yönetici olarak çalıştırarak bu kodu girin:
DISM /Online /Add-Capability /CapabilityName:Windows.Client.ShellComponents~~~~0.0.1.0

Yine olmazsa yine CMD'yi yönetici olarak başlatıp bu kodu girin
sfc /scannow

Çözüme @Asimetry sayesinde ulaştım kendisine teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı