Win To Go için flash bellek önerisi

Bilmeyenlere söyleyelim. Bu test uygulamalarında 1 gb test boyutu seçildiğinde çıkan sonuçlar gerçek değil. Çünkü boyut ve dosya sayısı arttıkça hız oldukça düşer. Bu yüzden lütfen o test uygulamalarını dikkate almayınız.
Üstad, o değerleri bilmem ama şunu söyleyebilirim sana,
200 okuma, 19 yazma değeri veren Toshiba usb 3.0 32gb belleğime,
genelde 1.5-2 saat sürer ama buna 3 saate yakın zamanda win to go yazdırdım.
Boot etmeye çalıştığımda ise, windowsa erişebilmem, hesap oluşturmam vs saatler aldı
Fakat Kingston Kyson 64GB modeli ise 263 okuma 71 yazma değeri ile , win to go yu 4-5 dkda yazdı ve ssd hızında boot ediyor. Kullandığımda gram kasma donma olmuyor. İnanır mısın, nedendir bilmem ama ssdye kurduğum program orada daha hızlı kuruldu. Hayran kaldım, 2 tane daha sipariş vereceğim köşede dursun.
Demem o ki, programda okuma yazma değerleri çok daha yüksek gözüküyordu ve cihaz o performanstan daha iyi çalısıyor.

Üstad, o değerleri bilmem ama şunu söyleyebilirim sana,
200 okuma, 19 yazma değeri veren Toshiba usb 3.0 32gb belleğime,
genelde 1.5-2 saat sürer ama buna 3 saate yakın zamanda win to go yazdırdım.
Boot etmeye çalıştığımda ise, windowsa erişebilmem, hesap oluşturmam vs saatler aldı
Fakat Kingston Kyson 64GB modeli ise 263 okuma 71 yazma değeri ile , win to go yu 4-5 dkda yazdı ve ssd hızında boot ediyor. Kullandığımda gram kasma donma olmuyor. İnanır mısın, nedendir bilmem ama ssdye kurduğum program orada daha hızlı kuruldu. Hayran kaldım, 2 tane daha sipariş vereceğim köşede dursun.
Demem o ki, programda okuma yazma değerleri çok daha yüksek gözüküyordu ve cihaz o performanstan daha iyi çalısıyor.
Size inanırım o test programlarına inanmam :). Çünkü bu test sonuçlarına güvenip 2 flash bellek aldım, 2 gb'lık filmler atıp izleyemedim yarım saatte(biri kioxia diğeri kingston data traveler’ın bir modeliydi). Bu dediğiniz flash bellek aşağıdaki midir? Kingston'a data traveler modelinden dolayı güvenemesem de size güveniyorum. Bir hayranı daha olur belki. Uzun mesajınız için teşekkürler.

Size inanırım o test programlarına inanmam :). Çünkü bu test sonuçlarına güvenip 2 flash bellek aldım, 2 gb'lık filmler atıp izleyemedim yarım saatte(biri kioxia diğeri kingston data traveler’ın bir modeliydi). Bu dediğiniz flash bellek aşağıdaki midir? Kingston'a data traveler modelinden dolayı güvenemesem de size güveniyorum. Bir hayranı daha olur belki. Uzun mesajınız için teşekkürler.

Bende Kioxia aldım, pahalıydı da ama o boot edemedi bile sistemi,
Eğer Datatraveler Exodia M ise, o da hızlı değil. Yanından geçmiyolar.
1679669058988.png

Eki Görüntüle 1713022

Evet o arkadaş ama amazonda daha ucuz, 158tl. Oraya bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu işte en hızlı galiba Samsung ama o da pahalı. İsterseniz bir bakın.

Hocam hortlatıyorum ama belki işine yarayan olur bu USB'den bende 3 tane var 2 tane 128'lik 1 tane 64'lük. 128 olanın hızı 400 okuma 60 yazma, 64 olanın hızı 300 okuma 30 yazma. Neyse ben bu 128 GB olanın birine Windows to GO ile Windows 11 kurdum. Başta açıldı hızlı gibi görünüyordu ama sonradan bir dosya yazdırdığımda kilitleniyor. O amaçla alacaksanız almayın.

Hocam hortlatıyorum ama belki işine yarayan olur bu USB'den bende 3 tane var 2 tane 128'lik 1 tane 64'lük. 128 olanın hızı 400 okuma 60 yazma, 64 olanın hızı 300 okuma 30 yazma. Neyse ben bu 128 GB olanın birine Windows to GO ile Windows 11 kurdum. Başta açıldı hızlı gibi görünüyordu ama sonradan bir dosya yazdırdığımda kilitleniyor. O amaçla alacaksanız almayın.
Tam da şu aralar azcık indirimde görünce almaya niyetlenmiştim, bilgi için çok sağolun. Büyük de olsa ssd alıp flash bellek gibi kullanacağım galiba, flashlardan hayır yok.

Arkadaşlar, bu işin en iyisi Kyson.. Fiyat ve performans olarak çok iyi. Hele 64 değilde 128gb alırsanız, onun okuma yazması çok daha iyi seviyelerde. Saygılarla. Daha iyisi gelene kadar Kyson. Elimde 6 tane var, her işimde kullanıyorum. Çok hızlı ve iyiler. Danke schön Kingston. Var ol Kyson. 😅

Tam da şu aralar azıcık indirimde görünce almaya niyetlenmiştim, bilgi için çok sağ olun. Büyük de olsa SSD alıp flash bellek gibi kullanacağım galiba, flashlardan hayır yok.

Ben bir de yurt dışından 2 tane 128'lik Samsung bar Plus aldım TR'deki ile aynı sanıyordum bariz daha kaliteli saat gibi işliyor Türkiye'den aldığımı bir düşürdüm hemen köşeden ezildi Türkiye'de satılanlar 2018 üretim eski olanlar 2020 de revizyon yapıldı malzeme kalitesi daha iyi şu an hızı da hepsinin 100 MB daha arttırılmış 400 okuma 70 yazma var imkanınız varsa 3-5 fazla verip yurt dışından alın sorun yaşamazsınız öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı