Win10 kurulmuyor hata veriyor

O hata yükleme USB kaynaklanıyor. Elinin altında farklı bir yükleme medyası varsa onu kullan. Yoksa yeni yükleme medyası oluştur. Oluştururken WINTOUSB programını kullanın yada en sağlıklısı MICROSOFT sitesindeki şu uygulamayı kullanmak olacaktır. Windows 10
Gene yanlış programı vermişim. WINSETUPFROMUSB olacaktı yazılımın ismi. 😭

Son düzenleme:
O hata yükleme USB kaynaklanıyor. Elinin altında farklı bir yükleme medyası varsa onu kullan. Yoksa yeni yükleme medyası oluştur. Oluştururken WINTOUSB programını kullanın yada en sağlıklısı MICROSOFT sitesindeki şu uygulamayı kullanmak olacaktır. Windows 10
Gene yanlış programı vermişim. WINSETUPFROMUSB olacaktı yazılımın ismi. 😭
Winsetupfrom usb uygulamasını indirdim çok karışık rufusla kıyasla. 8gb flash diskle denedim yeterli alan yok dedi sonra rufus ile hazırladığım uefi usb ile denedim (16gb) yine yeterli alan yok dedi. 16gb den daha yüksek bir flash diskim yok. Ne yapabilirim?

16 gb yeterli zaten. Yanlış diski seçiyorsunuzdur. Ekran alıntısı atabilirmisiniz. Emin olun 16 GB bellegi seçtiğinize. Söylemeyi unuttum diski biçimlendirin yapmadan önce orda Auto yazan bi seçenek var onu işaretleyip GO basın. Daha sonra Windows Vista yazan kısmın yanındakini işaretleyip üç nokta simgesinden ISO dosyasını seçin. En son olarakta GO basın. Bitince Job Done denilen bir bildirim göstericek size.

Son düzenleme:
16 gb yeterli zaten. Yanlış diski seçiyorsunuzdur. Ekran alıntısı atabilirmisiniz. Emin olun 16 GB bellegi seçtiğinize. Söylemeyi unuttum diski biçimlendirin yapmadan önce orda Auto yazan bi seçenek var onu işaretleyip GO basın. Daha sonra Windows Vista yazan kısmın yanındakini işaretleyip üç nokta simgesinden ISO dosyasını seçin. En son olarakta GO basın. Bitince Job Done denilen bir bildirim göstericek size.
Uzun araştırmalarım sonucu win10 indirmek için 24gb gerektiğini öğrendim ve bende sadece 16gb olduğu için win7 indirdim. 3gb win7 iso dosyasını indirdikten ve 1 saat boyunca iso dosyasını flash diske yazmasını bekledikten sonra böyle bir hata alıyorum. Yoruldum :'(

Bu arada çaresiz bir şekilde biosta dolaşırken win7 installation diye bir yer olduğunu ve disabled olduğunu fark ettim. Enabled yaptım yine aynı hatayı verdi ama biosun save&exit ayarlarında seçili cihazı şimdi boot la yeri var cihaza tıklıyorsun direk boot ediyor. Bir kaç kere enter yaptım ve en sonunda önüme seçeneklerin sunulduğu bir yer geldi (1.foto) ama hangisini seçersem seçeyim windows yükleniyor deyip biraz ilerledikten sonra öylece takılıyor (2.foto)

Dosya Ekleri

• IMG_20191031_031202.jpg
    IMG_20191031_031202.jpg
    2,1 MB · Görüntüleme: 75
  • IMG_20191031_035506.jpg
    IMG_20191031_035506.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20191031_035159_1.jpg
    IMG_20191031_035159_1.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
ISO Dosyası elinde ise Team Viewer ile bağlanıp hazırlamamı istermisin. 8 GB Bile yeterli sadece Windows 10. Alternatif olarak USB ile açıp şu komutları deneyerek onarabilirsiniz sisteminizi.
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd
Bu kadar zorlanıyorsanız 16 GB USB takıp MICROSOFT uygulamasıyla yapabilirsiniz. USB kendi hazırlıyor. Hiç elinizi sürmüyorsunuz siz. Tek kötü tarafı her USB hazırlarken son sürüm WINDOWS 10 bir daha indiriyor.

Son düzenleme:
ISO Dosyası elinde ise Team Viewer ile bağlanıp hazırlamamı istermisin. 8 GB Bile yeterli sadece Windows 10. Alternatif olarak USB ile açıp şu komutları deneyerek onarabilirsiniz sisteminizi.
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd
Bu kadar zorlanıyorsanız 16 GB USB takıp MICROSOFT uygulamasıyla yapabilirsiniz. USB kendi hazırlıyor. Hiç elinizi sürmüyorsunuz siz. Tek kötü tarafı her USB hazırlarken son sürüm WINDOWS 10 bir daha indiriyor.
Tamam şimdi rufus uygulamasıyla win7 yazmayı deniyorum olmazsa teamwiever yaparız bide bu hataları veriyor direk. hiç komut istemini açamıyorum.

USB'yi seçerken UEFI olanı seçin, kurulum ekranı geldiği zaman tüm diskleri silin, yeni seçimini yaptığınız zaman Windows otomatik olarak bir kaç bölüm atmalı(Kurtarma-Ayrılmış Alan-C sürücüsü gibi) Sonra sürücüyü seçip ileri diyerek kuruluma devam edin. Hata verirse ekran görüntüsü atın yardımcı olmaya çalışayım.

USB'yi seçerken UEFI olanı seçin, kurulum ekranı geldiği zaman tüm diskleri silin, yeni seçimini yaptığınız zaman Windows otomatik olarak bir kaç bölüm atmalı(Kurtarma-Ayrılmış Alan-C sürücüsü gibi) Sonra sürücüyü seçip ileri diyerek kuruluma devam edin. Hata verirse ekran görüntüsü atın yardımcı olmaya çalışayım.
Dediğinizi yaptım ancak hala aynı sorunu alıyorum. Sanırım iso dosyamda sıkıntı var. Orijinal olarak indirebileceğim bir yer var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20191031_140641.jpg
    IMG_20191031_140641.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 74
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı