Win10 kurulumu başlamıyor UEFI Shell

Eysterty

Centipat
Yeni laptop aldım. FreeDOS mu Linux mu anlayamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi UEFI Shell çıkıyor aynı şekilde USB'den ISO'nun dosyalarını seçip kurulumu başlatıyorum s. İyah ekran geliyor 10 dakika bekledim bu şekil ama bir gelişme yok. Sıkıntı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videodaki gibi UEFI Shell çıkıyor aynı şekilde USB'den ISO'nun dosyalarını seçip kurulumu başlatıyorum s. İyah ekran geliyor 10 dakika bekledim bu şekil ama bir gelişme yok. Sıkıntı nedir?
USB'den BOOT edemediği için UEFI SHELL'e yönlendiriyor. USB'ye İSO yazdırırken MBR mı seçtiniz

USB yazdırırken NTFS olarak mı ayarladınız?

USB'den BOOT edemediği için UEFI SHELL'e yönlendiriyor. USB'ye İSO yazdırırken MBR mı seçtiniz
Hocam merhabalar..Üstünden zaman geçmiş ama,birşey sormak istedim..Ben kurulu windows'u silip,diski biçimlendirdikten sonra başlangıç ekranı olarak efi shell ekranını açmak istedim olmadı mesela. Direk bios ekranı açılmaya başladı.Diski komple biçimlendirdikten sonra,açılış ekranı olarak efi shell ekranını nasıl getirebiliriz? Notebook'u ilk aldığımız hale getirmek de denebilir buna özetle.

Hocam merhabalar. Üstünden zaman geçmiş ama, bir şey sormak istedim. Ben kurulu Windows'u silip, diski biçimlendirdikten sonra başlangıç ekranı olarak EFI Shell ekranını açmak istedim olmadı mesela. Direk BIOS ekranı açılmaya başladı. Diski komple biçimlendirdikten sonra, açılış ekranı olarak EFI Shell ekranını nasıl getirebiliriz? Notebook'u ilk aldığımız hale getirmek de denebilir buna özetle.

Merhaba dostum bu duruma nasıl getirdin bilmiyorum ama o UEFI Shell formatla silenecek bir şey değil BIOS'tan kapatma ayarı var mıydı hatırlamıyorum belki oradan kapamış olabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı