Win10 USB ASUS K555LN UEFI BIOS'da gözükmüyor

Seuciv

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar herkese. Hali hazirda Windows 10 kullanıcısıyım, sistemi sıfırlandırmayı düşünüyordum. Ancak sitedeki yorumları okuyorak temiz kurulum yapmaya karar verdim. USB UEFI oluşturdum sitedeki talimatları izleyerek. Ancak BIOS menüsünü açtığım zaman hazırladığım USB'yi göremiyorum, hatta herhangi bir diski bile göremiyorum. ASUS K555LN kullanıcısıyım, i5 işlemcili 840M ekran kartına sahip eski bir model. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba fast boot disabled, launch csm disabled. Tam olarak nasıl bi ayar yapmam gerekiyor?
Açıkcası şu menünün resmine bakınca da pek fazla seçenek de yok. Ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-03-08 at 16.52.31.jpeg
    WhatsApp Image 2020-03-08 at 16.52.31.jpeg
    47,8 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Add New Boot Opiton bölümünden ekleme yapabiliyor musunuz?
O kısma geldiğimde zaman add boot option, path for boot option ve create kısmı çıkıyor.

Add boot option'a basınca mavi küçük kutucuk çıkıyor _ yanıp sönüyor ve bir şeyler yazılmasına izin veriyor sadece. Path for boot option kısmında ise select a file system başlığı altında 6 adet PCI..devicepath..subtype.. giden yazılar mevcut.

Hayır seçilemiyor maalesef. Dilerseniz diğer kısımlarında fotografını atabilirim. Ama seçenekler hep enable, disable başka bi şey yok. usb'yi rufus ile uefi olarak yazdırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı