win32/CoinMiner virüsünden nasıl kurtulunur ?

Arslan Bek

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar McAfee internet security programını kullanıyorum orjinal lisanslı. 3 gün önce W32/CoinMiner virüsü bulundu antivirüs hemen kaldırdı. 2 gün sonra tekrar bulundu gene kaldırıldı. Ertesi gün gene bulundu, bilgisayardan gene kaldırdım ama kaldırdığım zaman gene bir yerlerden çıkıyor anlamadım. Bu virüs tehlikeli midir ve nasıl kurtulabilirim ? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
CoinMiner'ı muhtemelen kullandığınız ücretsiz bir programın yanında siz kuruyorsunuz.
Esas olarak zararlı bir program değildir (kullanıcı kendi gönül rızasıyla kurduğunda) bilgisayrınızın cpu ve gpu gücünü kullanarak bilgisayarınız boştayken coin (genellikle bitcoin) kazarak programlandığı hesaba aktarır.
Yakın zamanda Utorrent'in içerisine de eklenmişti muhtemelen sizde bu şekilde kullanmak istediğiniz bir programın yanında sürekli olarak kuruyorsunuz.
Alternatif kaldırma aracı olarak Malwarebyts Antimalware kullanabilirsiniz.

Torrent Kullanıcılarının Canını Sıkacak Haberimiz Var! - Technopat

µTorrent Kullananlar Dikkat! | TRSec - Bilgi Güvenliği Topluluğu

uTorrent update secretly installs Bitcoin miner | KitGuru

Son düzenleme:
CoinMiner'ı muhtemelen kullandığınız ücretsiz bir programın yanında siz kuruyorsunuz.
Esas olarak zararlı bir program değildir (kullanıcı kendi gönül rızasıyla kurduğunda) bilgisayrınızın cpu ve gpu gücünü kullanarak bilgisayarınız boştayken coin (genellikle bitcoin) kazarak programlandığı hesaba aktarır.
Yakın zamanda Utorrent'in içerisine de eklenmişti muhtemelen sizde bu şekilde kullanmak istediğiniz bir programın yanında sürekli olarak kuruyorsunuz.
Alternatif kaldırma aracı olarak Malwarebyts Antimalware kullanabilirsiniz.

Torrent Kullanıcılarının Canını Sıkacak Haberimiz Var! - Technopat

µTorrent Kullananlar Dikkat! | TRSec - Bilgi Güvenliği Topluluğu

Teşekkürler. McAfee kullanıyorum karantinaya aldım. Onları direk kaldırayım mı ? Karantinada bi sıkıntı çıkarmazlar değil mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı