"Win32/Jefoo.A" Nasıl Silinir?

Samet.Çınar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Edirne
Bir süredir bilgisayarımda takılmalar olmaya başlamıştı RAM ve CPU kullanımı eskisinden biraz daha fazlaydı. AdwCleaner yükleyip virüs taraması yapmıştım ve bulduğu virüsleri silince durum eski haline gelmişti. Bugün ESET Smart Security Premium yükledim ve bu programda birden fazla .exe dosyasının içerisinde Win32/Jefoo.A virüsünü tespit etti, internette biraz araştırdım kendisini kopyalayan bir virüsmüş. Bandicam'in bdcam.exe, Steam'in steam.exe gibi dosyalarına ve başka birçok programın dosyalarına kopyalamış kendisini ve bu yüzden ESET'e güvenerek temizleme işlemi yapmak istemedim belki de bu .exe dosyalarını bozacak ve her programı tekrardan tek tek kurmam gerekecek. Bu yüzden ilk olarak buraya sormak istedim, nasıl bir yol izlemeliyim? ESET'e .exe dosyalarına zarar gelmeyeceği konusunda güvenebilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı