Rehber WIN32PRIOritySeparation İle İşlemci Öncelik Değerini Değiştirme

O değerler bir önceki kişi için yazdım kendim kişisel olarak Windows 10 kullanıyorum uzun bir süre de W11 geçmeyi düşünmüyorum.

Geçmeme sebebiniz nedir acaba merak ettiğim için soruyorum şu an ben de 11 kullanıyorum ufak tefek rahatsız etmeyecek derecede problemleri var rahatsız etmiyor ama ileride ben de tekrar Windows 10 dönmeyi düşünebilirim.

Hala yeteri kadar stabil olduğunu düşünmüyorum. 2025 yılının Ekim ayına kadar zaten Windows 10 güncelleme almaya devam edecek. O sebeple her zaman destek kesilmesine son 1 yıl kalana kadar yeni işletim sistemine geçmiyorum.

Bu ayar tam olarak ne işe yarar tam olarak hocam, bende yapayım mı 7600X kullanıyorum?

Öncelik olarak arka plandaki değil de ön plan açık olan oyuna öncelik veriyor ve gecikme azaltıyor. Yani müzik dinlerken oyun oynuyorsan bunu 28-29-2A olarak herhangi birini yazarsan işlemcin oyuna odaklanır ve müziği ikinci plana atar. Olumsuz bir etkisine rastlamadım.

Hocam peki en son değer 14 altına düşülmemeli mi? Ben 26 da kullanıyordum zaten, fakat 16 test ettim bayağı gecikmede fark oldu 14 de çok daha iyi. Değer olarak 14 de bıraktım.

Daha aşağı düşebilirsin. Normalde varsayılan 2'dir. Buradaki 14 sadece o değerin tepkime olarak ne vereceğini belirliyor. 2Adan yüksek bir değer veremezsin fakat 2 değerine kadar düşük değer verebilirsin.

Hiç bir işe yaramıyor bence
Daha aşağı düşebilirsin. Normalde varsayılan 2'dir. Buradaki 14 sadece o değerin tepkime olarak ne vereceğini belirliyor. 2Adan yüksek bir değer veremezsin fakat 2 değerine kadar düşük değer verebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…