Win7 Siyah Ekran

muhendis

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Dun laptopu kapattim yattim sabah actim. Her zamanki gibi cizim icin cad programina girdim. Pc yi acali 5 dakika bile olmamisti. Cizim yapiyoken birden ekran karardi ama pc calisiyor.

Sonra guc dugmesiyle kapatip tekrar actim "windows baslatiliyor" yazisi logoyu geliyor geciyor. Seste geliyor ama ekran siyah, maus imleci bile gelmiyor.

Guvenli modda aciliyor sorun yok ama normal baslatinca siyah ekranda kaliyor.

Sistemi geri yukledim olmadi. Sisteme format attim olmadi.

Cokme ihtimaline karsi guvenli moddan cizimlerin taslaklarini aldim ama yetistirmem gereken cizim var. Bu sorunu nasil cozecegim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar fazla ısınmalarında bu olay gerçekleşir bilgisayarınız uykuda mıydı yoksa açık mıydı?

Alakasi yok. Siyah ekranin sebebi, explorer.exe'nin devre disi kalmasi.

Bilgisayari yeniden baslat. Her sey duzgunce yuklenip, siyah ekranda kalacak. Ctrl + Alt + Del yazarak Gorev Yoneticisi gir. Sol ust taraftan "Yeni Gorev" sekmesine bas, explorer.exe yaz ve enterla.

Ekran siyah gorev yoneticisi acilsada gorunmez, o dedigin sadece maus imleci gorunen siyah ekranlarda gecerli bunda imlec bile yok.

Eskiden masaustu bilgisayarimada benzer bi durum oluyordu ama onda 1-2 dk en gec 5 dk icinde geliyodu ekran. Bunda 20 dk bekledim yine yok.

Bilgisayar fazla ısınmalarında bu olay gerçekleşir bilgisayarınız uykuda mıydı yoksa açık mıydı
Geceden beri kapaliydi isinma durumu yoktu.

Win 8 e gecmek istemiyorum arayuzu pek kullanisli gelmiyor bana, bu olanda 4 yillik laptop ilk kez oldu.

Sana cok olduysa nasil cozuyodun ki bi yol gosterebilir misin? Olmadi en son 8 gececegim ama oncelik win7 de.

Ben şu şekil'de çözüyordum. Ben bir program veya oyun yükleyince hep siyah ekran olurdu güvenli moda girip kaldırınca düzelirdi sen'de bi dene.

Güvenli moddan Ekran kartı Sürücülerinizi kaldırın ve tekrar deneyin. Ama kesinlikle Windows 8.1 'e geçmenizi tavsiye ederiz. Arayüzüne alışılması problem değil, XP'den 7'ye nasıl alıştıysanız en geç 1 hafta içerisinde 8'e de alışırsınız. Bilgisayarınızın Marka-Model (özelliklerini) Söyler misiniz?.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı