Win7'den win 10'a yükseltme

Öncelikle yapman gereken notebooktan Windows'u silmek olmalı. Çünkü tek lisansı aynı anda iki farklı makinede kullanamazsın. Sonra masaüstüne temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim, zira KMS tarzı etkinleştirme programının kalıntısı kaldıysa gireceğin lisansı kullandırtmayabilir.

Telefon ile etkinleştirme olayı daha çok OEM ürünler için gerekiyor, senin elinde Retail key olduğu için istediğin zaman silip başka bilgisayara yükleyebilirsin.

Laptopda çıkan windows 10 yükseltme bildirimine tıklamıştım ve windows 10 için kayıt olmuştum.

Sorum şu şimdi masaüstü PC'ye temiz bir yükleme yapacağım. Acaba laptopda windows 10 için kayıt yaptırdığım için (sadece kayıt yaptırdım windows 10u yüklemedim) PC ye mevcut serial ile yüklememe izin vermez mi? Yoksa henüz windows yükseltmesi yapmadığım için hiçbir sorun çıkmaz ve PCye yükleyebilir miyim sizce?

O fark etmiyor. Rezervasyon işi tamamen göstermelik ve insanları taze tutmak için yapılmış bir şeydi. Önemli olan Windows 10'u yüklemek, eğer laptoptaki Windows 7'yi, Windows 10 haline getirmediysen hiçbir sorun çıkmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı