Windows 8.1'den Windows 10'a Yükseltme

rdrd

Hectopat
Win 8.1 yüklü bilgisayarım Win 10'a yükselmiyor.

Bu sorunu şöyle çözmeyi düşünüyorum:

1-) Win 8.1'den tamamen kurtulmak yani eser kalmayacak. Bunun için freedos kurmalıyım. Şimdilik freedos versiyonu olarak Ubuntu düşünüyorum.
2-) Freedos'u da USB Bellekten kuracağım.
3-) Artık kurtuldum diyelim. Şimdi bilgisayarımda freedos varken USB Bellekten Win 10 kuracağım.

Nasıl? Mümkün olabilir mi?

Kardesim hic gerek yok, direkt Win10 kurulum USB'si olusturup HDD/SSD'ni formatlayarak temiz kurulum yapabilirsin.

Forumdaki UEFI kurulum konusuna bak.

Kardesim hic gerek yok, direkt Win10 kurulum USB'si olusturup HDD/SSD'ni formatlayarak temiz kurulum yapabilirsin.

Forumdaki UEFI kurulum konusuna bak.
Win 10 usb ile boot mümkün olmuyor. Bilgisayar donup kalıyor (win 8.1 henüz kaldırılmadan).
Bence Microsoft'un sitesinden temiz bir Windows 10 ISO indir. USB üzerinden bootlayıp tertemiz formatını at gitsin 👍
Windows 10 Pro 2019 Şubat Güncell - 32x64 bit | Full Program İndir Full Programlar İndir - Oyun İndir adresinden indirmiştim. Buradan indirilen temiz değil mi?
Bence Microsoft'un sitesinden temiz bir Windows 10 ISO indir. USB üzerinden bootlayıp tertemiz formatını at gitsin 👍
Windows 10'u Ä°ndirin adresinde "Kullanmaya başlamak için önce Windows 10 yükleme lisansına sahip olmanız gerekir." yazıyor. Benim lisans yok ama.

Son düzenleme:

Temiz olup olmadığı meçhul. Ayrıca o site korsan içerik yayınlayan bir site. Bu yüzden şüphe uyandırıyor.

Ayrıca Windows 10'un Home, Home SL, Pro ve Education sürümleri tek bir ISO'ya sığdırılmış bir şekilde yayınlanmıyor mu? Bu da ayrı bir şüpheli durum.

Windows 10'u buradan indirin. Hem de herhangi bir şüphe vb. bir durum olmaz.

Temiz olup olmadığı meçhul. Ayrıca o site korsan içerik yayınlayan bir site. Bu yüzden şüphe uyandırıyor.

Ayrıca Windows 10'un Home, Home SL, Pro ve Education sürümleri tek bir ISO'ya sığdırılmış bir şekilde yayınlanmıyor mu? Bu da ayrı bir şüpheli durum.

Windows 10'u buradan indirin. Hem de herhangi bir şüphe vb. bir durum olmaz.
Media Creation Tool ve Windows 10 Upgrade denedim ama win 8.1 yüklü bilgisayarımda çalışmadı, yükseltmedi. win 8.1 beleş yani parasız sürüm. Bir siteden crack'li indirip kurmuştum dolayısıyla ücretsiz win 10'a yüklemeye izin verir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı