Windchill 420, RTX 2060'a çok yakın

isobyt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar, benim şöyle bir sorum olacak: Resimde gördügünüz gibi işlemci fanı ekran kartına biraz yakın. Ekran kartına bir sıkıntı çıkarır mı? Ekran kartına hava gelişi soğuk.

Dosya Ekleri

• IMG_20201206_011508.jpg
    IMG_20201206_011508.jpg
    250,7 KB · Görüntüleme: 48
Takılması gerektiği gibi yan takarsanız RAM slotlarına sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum. Şekli kareye çok yakın boyutlar aynı diyebiliriz, daha iyi bir hava akışı için değiştirmenizi öneririm.

Takılması gerektiği gibi yan takarsanız RAM slotlarına sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum. Şekli kareye çok yakın boyutlar aynı diyebiliriz, daha iyi bir hava akışı için değiştirmenizi öneririm.
Hafta başı ilk işim bu olucak şimdi kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olurmu ?

Hocam alttaki fan yani ekran kartına yakın olan fan içeriye havayı atsın dışarı çıkarmasın üstteki dışarı çıkarsın sıcak havayı o şekilde sorun çözülecektir hatta ekran kartından çıkan sıcak havayı çekecektir ekran kartınız daha serin olur.

Hafta başı ilk işim bu olacak şimdi kullanmaya devam etsem bir sıkıntı olur mu?

Hava akışına göre baktığımızda, sisteminiz yük altındayken ekran kartı ısınacaktır soğutucu da ekran kartı nedeniyle ısınan havayı akıma çekecektir ve bu işlemci sıcaklığını arttıracaktır.

CPU soğutucuyu yan çevirme imkanınız varsa o şekilde kullanın. Aksi takdirde ya CPU ya da GPU aşırı ısınma sorunu ile karşı karşıya kalabilir.

Ekleme: Ekran kartını ek slot ile anakarta paralel hale getirmekte sorun için bir çözüm olabilir.

CPU soğutucuyu yan çevirme imkanınız varsa o şekilde kullanın. Aksi takdirde ya CPU ya da GPU aşırı ısınma sorunu ile karşı karşıya kalabilir.
teşekkür ederim
Hocam alttaki fan yani ekran kartına yakın olan fan içeriye havayı atsın dışarı çıkarmasın üstteki dışarı çıkarsın sıcak havayı o şekilde sorun çözülecektir hatta ekran kartından çıkan sıcak havayı çekecektir ekran kartınız daha serin olur.
Merhabalar intel i3 8100 işlemcime Corsair Hydro H45 Sıvı soğutucu uyumulu olurmu size sorayım dedim
intel i3 8100 işlemcime Corsair Hydro H45 Sıvı soğutucu uyumulu olurmu ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı