Windosw 7 ve Windows 10 Dual-Boot Sorunu

kadriyaras

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'ye temiz bir format attıktan sonra ikiye böldüğüm bölümlerden birine Windows 7 kurulumunu hatasız gerçekleştirdim ve diğer bölüme de Windows 7 üzerinden windows 10 sistemimi kurdum. Her iki işletim sistemim de hatasız kuruldu. Sistemler arası geçiş yaptığımda windows 10 hatasız çalışıyor fakat Windows 7'ye geçiş yaptığımda windows 7 açılıyor ama hiç bir donanımı ( klavye, mouse, flash disk, HDD ) kabul etmiyor. Halbu ki sistem hatasız kuruldu ve çalışıyor. Sanki bios dışarıdan gelen bütün aygıtları kilitlemiş gibi.
Bu konu ile ilgili fikri olan var mı ?

Eğer bu PC modern bir PC ise BIOS ayarları Windows 10 için optimize edilmiş olabilir. Mesela EHCI Hand-off, XHCI Hand-off ayarı gibi ayarlar. Bu ayarları değiştirip şansını deneyebilirsin.

Ama bundan daha da önemlisi, Windows 7'nin USB 3.0 ve 3.1 için doğrudan desteği yok. Sürücü kurman gerek. Oysa ki 10 destekliyor. Bu yüzden 7'de bu portlara taktığın cihazlar çalışmıyor olabilir.

Hepsinden daha da önemlisi, Windows 7 kurmaktaki amaç nedir ? 10, 7'den çok daha iyi ve 7'de çalışan her şey 10'da da çalışıyor. Elveda deyin artık 7'ye...

Windows 7 kullanmak istememin amacı windows 10 da kablolu internete giremiyorum "bu bilgisayarda ağ protokolü eksik" diye hata alıyorum ama win 7 de sıkıntı yok çözüm öneriniz varmı

ve ayrıca windows 10 olan sistemimde görev cubugunda ki ara sekmesi tepki vermiyor yani çalışmıyor ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı