Windowlardan İzlenmek

145773

Hectopat
Makaleler
2
Kötü bir espri yapmaya çalıştım. Malum Windows daha doğrusu pencerelerden her şeyimiz izleyebiliyorlar. Sundukları pencere modeli kaliteli. Dışarı çok güzel gözüküyor ama pencereden seni takip edenler var ve senin haberin bile yok. Evet dışarıyı iyi görmek istiyorsan bunu tercih edebilirsin. Yerli üretim yok ne yapalım diye kendini avutabilirsin. İnsanların zevklerinden prim yapan kapitalizme boyun eğebilirsin.

Çin komünist ve CCTV'ler her yeri izliyor ve evet bu eleştiriliyor, eleştirilmeli de.

Amerika ile Çin'in tek farkı:

Amerika Windows gibi çeşitli platformlarda, belli etmeden dünyayı izliyor.

Çin eleştirilerek halkını izliyor.

İkisi de yanlış ama kazanan kapitalizm oluyor hep de böyle olacak çünkü kapitalizm paradır, para için de zeka gerekir.

Kısacası Windows'a hangi bahaneyle olursa olsun prim verilmemeli.

İyi güzel söylüyorsun ama da altarnatif olmadığı için bilgisayarı balkondan atalım mı? FBI CIA peşimde. İşin şakası bir yana eğer bu sistemleri kullanmazsak dünyanın gerisinde kalırız. Her ülke kendi işletim sistemini yaparsa kaos olur ve gerileme başlar. Ki bu yazıyı muhtemelen Windows ya da Mac yüklü bir bilgisayardan yazman ayrı bir ironi.

Aklıma direk bu geldi :D 2.40'tan sonrası direk bu olayı açıklıyor :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi güzel söylüyorsun ama da altarnatif olmadığı için bilgisayarı balkondan atalım mı? FBI CIA peşimde. İşin şakası bir yana eğer bu sistemleri kullanmazsak dünyanın gerisinde kalırız. Her ülke kendi işletim sistemini yaparsa kaos olur ve gerileme başlar. Ki bu yazıyı muhtemelen Windows ya da Mac yüklü bir bilgisayardan yazman ayrı bir ironi.
Telefondan yazdım bir.
İkincisi de bütün dünyayı karşına alan ve düşman gösteren bir politika gösterip bunu demek yanlış olur. Ülkemizin politikaları doğrultusunda yerli bir sistem geliştirmemesi ikiyüzlülükten başka bir şey değildir.

Siz de Windows kadar güvenli, güncel teknolojilere destek veren ve kullanması kolay bir işletim sistemi yaparsanız prim vermeyiz.
Hocam bu milletten benim gibi düşünen yüzde 1 sadece. Çoğu sizin gibi olduğu için böyle bir proje imkansız. İş kafada bitiyor. İnsanlar köle olmaya acı çekmeye alışmış. Artık şehit haberleri her gün haberlerde gördüğümüz bir şey. Milletin neredeyse hepsi acı çekmeye eziyet görmeye alıştı. Bir ülkede akıl ve sanat yerine servete değer verilirse keserler şişmiş akıllar boşalmış demektir. Her gün acaba yarın yaşayacak mıyım acaba ayın sonunu getirebilecek miyim ekmek paramı nasıl elde ederim gibi sorunlarla uğraşıyor milletimizin büyük bir kısmı. Parası olan da ülkesi için harcamak yerine keyif sürüyor. Bilime önem vermeyen tüketici milletlerin sonu acıdır.

Not: Umarım vatan haini falan diye yaftalanmam has Türküm. Parasını zor ödediğim uluslararası sınavda 3.lük derecem var ülkemi bu yaşıma kadar yeterince temsil ettiğine inanıyorum. Yaşım 14

İşi nereden nereye getirmişsiniz, resmen bize vatanını sevmeyen köleler diyorsunuz. Madem bu kadar eminsiniz, niye yapmadınız? İnsanların işi gücü var, okulu var. Hepsini bırakıp buna mı çalışalım? Gerçekten vatansever olmak istiyorsan işini yap veya okuluna iyi çalış. Yaşından dolayı bu kadar ataksın sanırım ama bizim görmemiz gereken gerçekler var.

İşi nereden nereye getirmişsiniz, resmen bize vatanını sevmeyen köleler diyorsunuz. Madem bu kadar eminsiniz, niye yapmadınız? İnsanların işi gücü var, okulu var. Hepsini bırakıp buna mı çalışalım? Gerçekten vatansever olmak istiyorsan işini yap veya okuluna iyi çalış. Yaşından dolayı bu kadar ataksın sanırım ama bizim görmemiz gereken gerçekler var.
Ne alaka hocam ne haddime öyle bir şey demek benim demek istediğim halen bir umut olduğu. Bakın PC toplama konusu açtım ve sizi etiketledim. PC alınca maalesef ben de bir köleyim ve Windows kuracağım. Eğer öyle anladıysanız lütfen kusuruma bakmayın.

Böyle insanlar o zaman sen yap da görelim dediğinde neler yaptığımı söyleme ihtiyacı duyuyorum. Ondan vatan dedim. Sizin vatanseverliğinizi de kimse sorgulamaz, sorgulayamaz zaten hocam. Yanlışım olduysa kusura bakmayın. Vatan lafını o zaman siz yerli yapın dendiğinde söyleme ihtiyacı duydum.

Bu arada emin olun ki yaşımdan daha fazlasını yapıyorum diğer yaşıtlarıma baktığımda.

Tekrardan kırdıysam kusura bakmayın. PC konuma da bir el atarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı