Çözüldü Windows 10 "0x80070057" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ardawp

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalr ben Windows 10 yüklerken bu hatayı alıyorum ve butun her şeyi yaptım. Diskparttan cleanledim ve böyle bir hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• 16295742535772233567522589155551.jpg
    16295742535772233567522589155551.jpg
    187,2 KB · Görüntüleme: 175
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Foruma da baktım. Herhalde problem HDD'den kaynaklanıyor. Donanımsal olabilir. Şöyle bir yöntem daha buldum herhalde. Bunu deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam onu da denedim olmadı. Sanırım RAM veya HDD arızalı.

Hard diskten kaynaklanıyor sanırım format sorunsuz ise. Hard disk kaç GB nasıl biçimlendiriyorsunuz 1 TB falan ise C D olarak bölüyorsanız C'yi bölün D'yi bölmeyin cye kurun daha sonra format bitince masaüstüne ulaşınca D'yi sonradan biçimlendirin.

Hocam normalde ben Windows'u yüklemiştim ama tekrar yükleyince böyle hata aldim.
Hocam çok anlayan birisi değilim ama denerim.

Yani şu şekilde: Hard diskin bütün bölümlerini silin. Sonra 1 TB ise 500 GB'sını 500 GB ise 250'sini yani yarısını biçimlendirip C bölümü yapın. Kalan kısmı biçimlendirmeden C'yi seçip formata devam edin. Bir sorun çıkartmaması lazım formatın. %100 sağlam olduğundan da emin misiniz o yüzden de olabilir.

Yani şu şekilde: Hard diskin bütün bölümlerini silin. Sonra 1 TB ise 500 GB'sını 500 GB ise 250'sini yani yarısını biçimlendirip C bölümü yapın. Kalan kısmı biçimlendirmeden C'yi seçip formata devam edin. Bir sorun çıkartmaması lazım formatın. %100 sağlam olduğundan da emin misiniz o yüzden de olabilir.

Tamamdır deniyorum.

Yok hocam olmadı.

Hocam o zaman sanırım yapacak bir şey yok. Yeni bir disk takıp kullanmak zorundasınız gibi. İsterseniz Ubuntu veya Zorin OS gibi işletim sistemleri kurmayı deneyebilirsiniz.

Yok hocam Windows devam etmek istiyorum ama niye böyle oldu? 2-3 hafta önce çalışıyordu.

Yok hocam Windows devam etmek istiyorum ama niye böyle oldu? 2-3 hafta önce çalışıyordu.
Hocam bilgisayarın her parçası aniden bozulabilir. 2 3 Hafta önce çalışması pek bir şey fark ettireceğini sanmıyorum. Yani sanırım Ubuntu da isterseniz formatlamayı deneyip ondan sonra Windows'u yeniden kurmayı deneyebilirsiniz ama bu saatten sonra sanırım pek bir çözüm yok.

Hocam isterseniz şöyle de bir deneyebilirsiniz. Ubuntu da isterseniz formatlamayı deneyip ondan sonra Windows'u yeniden kurmayı deneyebilirsiniz ama bu da çalışmazsa sanırım yapacak bir şey kalmadı.

Hocam SSD alıp kökten çözmek varken tekrar uğraşmayayım?

Geri
Yukarı