Windows 10 %100 Disk Kullanımı Sorunu

UsmanAga1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bundan 2 ay önce aşağıdaki sistemi topladım:
  • MSI B150 GAMİNG M3
  • Intel i5 6500
  • MSI GTX 1060 GAMİNG X 6G
  • Kingston DDR4 2400MHz 2x8
  • Zalman R1
  • High Power 750w Bronze
  • Samsung 850 Evo 120GB
  • Asus VP247T
  • Cm Storm Devastator
  • Glorious Extended White
Sadece HDD'i yenilemedim. Onu da 2 yıl önce almıştık 500GB yeterli diye yeni bir HDD'ye para vermek istemedim ve eski sistemimdeki HDD'i taktım. Fakat bilgisayarı bi açıyorum disk kullanımı %100 5-10 dakika sonra kendiliğinden düzelse de bir program veya oyun açınca veya diyelim chrome'u açtık fırlıyor %100'e tekrar düşüyor veya GTA 5 açtım diyelim ikona tıklayınca bi 10sn bekletiyor sonra oyun açılıyor veya hiç açılmıyor açılırsa da oyun en az 4 dakika'da açılıyor ve oyun içinde takılmalar ve geç yüklenmeler oluyor 4000TL verdiğin bi sistemde %100 disk kullanımı ve bilgisayarının kasması gerçekten sinir bozucu.

Şimdi virüs var format at geçer demeyin sakın dün format attım daha ve çok program kurmadım SSD'i ise samsung 850 evo oyunu buna atınca hiç bir sıkıntı olmuyor fakat bu da boşta %20-25'e çıkabiliyor harddisk modelim samsung ST500DM005-HD502HJ arasıra mekanik okuma kafasından tak sesi geliyor ama ara sıra sürekli değil.

Bileniniz varsa lütfen yazsın bir de hızlı getirme windows araması gibi özellikleri kapat demeyin bunlar geçici çözüm kapatsam bile yeniden başlatınca tekrar eskisi gibi oluyor.

Yeni bir HDD şart mı ? Windows 7'ye geçsem düzelir mi ? Burda bakkallar var onların servis gibi yerleri var onlara versem sorunu çözebilirler mi ?

sdaff.PNG
asffs.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video size yardımcı olacaktır. Background hizmeti arka plan aktarım hizmeti, superfetch hizmeti hızlı getirme hizmetidir. Background hizmetini adımların en sonuna atın; sorun çözülmediği taktirde uygulayabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ,

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video size yardımcı olacaktır. Background hizmeti arka plan aktarım hizmeti, superfetch hizmeti hızlı getirme hizmetidir. Background hizmetini adımların en sonuna atın; sorun çözülmediği taktirde uygulayabilirsiniz.

@UsmanAga1 bir sonuç alabildinizmi ?​

Geri
Yukarı