Windows 10 1083 Çok Geç Açılma

Yer
Mersin
Merhabalar Windows 10 1709 kullanıyordum PC maksimum 1 DK bazen de 15-20 SN'de açılıyordu.
1803 güncellemesini yaptım bilgisayarın açılması tam 7 DK sürüyor. Neden böyle? Çözüm yolu olarak her şeyi denedim aynı...
Windows 10'un eski sürümlerinde de bazen geç açılıyordu ama bu kadar uzun sürmüyordu. Bilgisayara Windows 10 yükleyince stabil çalışmıyor. Windows 7 varken hiçbir sorun yoktu.

BIOS ve Diğer sürücü güncellemelerini kontrol edin.
H61M-K Sürücüler & Araçlar | Anakart | ASUS Türkiye
Bağlantılardaki yönergeleri uygulayın.
Windows 10 Hızlandırma Rehberi - Technopat
BIOS'um güncel ve o adımları uyguladım hatta onları uyguladıktan sonra sanki biraz daha geç açılmaya başladı bilgisayar. Aşırı geç açılıyor 7 dakika ne demek?! 1709'da bu kadar kötü değildi. Bilgisayara Windows 10 yükleyince stabil çalışmıyor. Windows 7 çok daha stabildi fakat şu zamandan sonra da Windows 7 kullanmak istemiyorum.

Yükseltme ile geçiş yaptıysanız Temiz kurulum yapın. Yükseltmede bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.

Ayrıca Windows 10'un 1803 güncellemesi ile getirdiği sorunlar çok fazla. Bu da onlardan biri sanırım. Siz en iyisi 1709'a tekrardan temiz kurulum yaparak geçin.

Ayrıca Windows 10'un 1803 güncellemesi ile getirdiği sorunlar çok fazla. Bu da onlardan biri sanırım. Siz en iyisi 1709'a tekrardan temiz kurulum yaparak geçin.
Aynen, 1709 sürümüne tekrar geçiş yapacağım format atarak. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı