Windows 10/11 MS-DOS modu

sutnax

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kaynaklar

Kanal İsmi ve Linki: Enderman

Video: MS-DOS Mode For Windows 10

Giriş

Selam, bugün bir YouTuber den bulduğum MS-DOS Modunu göstereceğim ve nasıl yapabileceğinizi anlatacağım MS-DOS modu diğer adıyla Recovery yani Kurtarma modudur ve bu mod da Windows da alamayacağınız yetkiyi alabilirsiniz.

!!! UYARI !!!

Yaptığınız işlem sonucu İşletim sisteminin bozulma ihtimali var, o yüzden VM (sanal makine)'de denemenizi öneririm ve sorumluluk sizdedir. İşletim sisteminin bozulması durumunda sorumlu ben değilimdir (temiz kurulum yaparak sorunu çözme ihtimaliniz var).

Gerekli Programlar

WinXEditor (MS-DOS modunu Windows logosuna sağ tıklayınca açılan kısma eklemek için)

Fiyat: Ücretsiz

Link: https://winaero.com/downloads/WinXMenuEditorRelease.zip

Bat Dosyaları

Link: https://dl.malwarewatch.org/multipurpose/Windows10DOS.zip

Şifre: mysubsarethebest

İndirme

Verdiğim bat dosyalarının üçünü de bir klasöre atın (System32 önerilir).

Ardından WinXEditor'u açın.

1660068422512.png

Group 1'e eklemenizi öneririm.

Group 1'i seçtikten sonra üstten "Add a program" butonuna tıklayın ve tekrar pencerede açılan "Add a program" butonuna basın ve msdos.bat dosyasını seçin.

Ardından çıkan pencereden ismi verin ve Restart Explorere basın.

Ve gördüğünüz gibi burada MS-DOS (Recovery) Mode butonu var. Buraya bastığımızda ayarları yapıp sisteminizi yeniden başlatacak ve o modu açacaktır.

1660068575502.png

Ve Komut istemi ile görev yöneticisi açılıyor.

1660068724117.png

Komutlar

win = Windows'u boot eder.

reboot = Bilgisayarı yeniden başlatır (Mod yeniden açılır).

Silme

Attığınız klasörde ki sizlere gönderdiğim bat dosyalarını kaldırın ve WinXEditoru Açıp Moda sağ tıklayın ve Remove butonuna bastıktan sonra Restart Explorere basın, Bu kadar.

Kaynaklar

Kanal İsmi ve Linki: Enderman

Video: MS-DOS Mode For Windows 10

Edit: Bir Kısayol oluşturabilirsiniz, illa Windows butonuna eklemek zorunda değilsiniz.

Son düzenleme:
Youtuber'ın ismini ve orjinal videoyu vermeyi de unutmayın. Bilmeyenler için ismi Enderman.

Evet onu da verecektim fakat dediğim gibi yanlışlıkla entere bastım yazarken konuyu.

Selamlar, Bir kaç Chrome dosyasını masaüstüne atıp MS-DOS modunda boot ettikten ve donanım hızlandırmayı kapattıktan sonra Chrome'yi MS-DOS modunda kullanmayı buldum.

1660082260386.png

Neden Edge kullanmadın diye soranlar için cevap: denedim fakat açılmıyordu, bende Chrome ile deneyeyim dedim ve başarılı oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı