Windows 10/11 Onarım komutları otamatikleştirme

Hepimiz bildiği bir kaç Windows onarım komutları vardır. Bu rehberim ile tüm bu komutları tek bir dosyada, tek bir tuş ile otomatikleştirmeyi nasıl yapacağımızı göstereceğim.

1- Not defterini açın.
Arama yerine gelin "Not Defteri" yazın ve açın.
Not defteri 1.png
Windows+R-"notepad" yazın ve çalıştırın.
Not defteri 2.png

2- Şimdi kodlarımızı girelim.
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth sfc /scannow exit

3- Dosyayı oluşturalım.
Sol üst-Dosya-Farklı Kaydet
Kayıt Türü: Tüm dosyalar
Dosya adı: Onarım.cmd

C diskine gelin ve direkt o kısımda "Kaydet" deyip. Not defterini kapatın.
adım1.png
adım2.png
adım3.png

Dosyayı nasıl çalıştıracağız?:
Dosya gezginine girin-C diskine girin-Onarım.cmd dosyasına sağ tıklayın-Yönetici olarak çalıştırın ve bekleyin. İşlem bitince otomatik olarak cmd kapanıcak.

Tavsiyelerim: Dosyayı oluşturduktan sonra sistemi yeniden başlatın ve dosyayı çalıştırıp, pc de hiç bir şey yapmayın. Sistemde o an yapacağınız herangi bir işlem pcnin kafasını karıştırır.
İşlem bitince pc'yi yeniden başlatın.

Ben anlamadım tam olarak, sistemi her açtığımızda falan mı otomatik olarak uyguluyor onarım komutlarını yoksa 4 onarım komudunuda 1 tıklamı halletmemize yarıyor.

Eğer kendin yazdıysan saygım sonsuz.
Teşekür ederim 🙂

Ben anlamadım tam olarak, sistemi her açtığımızda falan mı otomatik olarak uyguluyor onarım komutlarını yoksa 4 onarım komudunuda 1 tıklamı halletmemize yarıyor.
Onarım komutlarını uygulamak istediğiniz zaman çalıştırabilirsiniz. Bunun için bu işlem.
Ekstra bir durum yok.

Hepimiz bildiği bir kaç Windows onarım komutları vardır. Bu rehberim ile tüm bu komutları tek bir dosyada, tek bir tuş ile otomatikleştirmeyi nasıl yapacağımızı göstereceğim.

1- Not defterini açın.
Arama yerine gelin "Not Defteri" yazın ve açın.
Eki Görüntüle 1491205
Windows+R-"notepad" yazın ve çalıştırın.
Eki Görüntüle 1491207

2- Şimdi kodlarımızı girelim.
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth sfc /scannow exit

3- Dosyayı oluşturalım.
Sol üst-Dosya-Farklı Kaydet
Kayıt Türü: Tüm dosyalar
Dosya adı: Onarım.cmd

C diskine gelin ve direkt o kısımda "Kaydet" deyip. Not defterini kapatın.
Eki Görüntüle 1491218Eki Görüntüle 1491219Eki Görüntüle 1491220

Dosyayı nasıl çalıştıracağız?:
Dosya gezginine girin-C diskine girin-Onarım.cmd dosyasına sağ tıklayın-Yönetici olarak çalıştırın ve bekleyin. İşlem bitince otomatik olarak cmd kapanıcak.

Tavsiyelerim: Dosyayı oluşturduktan sonra sistemi yeniden başlatın ve dosyayı çalıştırıp, pc de hiç bir şey yapmayın. Sistemde o an yapacağınız herangi bir işlem pcnin kafasını karıştırır.
İşlem bitince pc'yi yeniden başlatın.
DISM /Online /Cleanup-image /Scanhealth gibileri onarıyor mu yoksa sadece tarıyor mu?

Geri
Yukarı