Rehber Windows 10 / 11'de OneDrive kaldırarak RAM kullanımını ciddi oranda düşürün

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz - 16 GB 3000 MHz RAM - VEGA 8 Grafik Kartı (4 GB VRAM) |
Ben her Windows kurulumundan sonra OneDrive'ı kaldıran birisiyim. Revo Uninstaller ile OneDrive'ı kaldırıyordum fakat sadece uygulamasını kaldırıyormuş. Aramaya OneDrive yazınca klasörünün olduğunu keşfettim. BAT dosyası ile tamamen OneDrive'dan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bu linke tıkladığınız gibi indirme otomatik olarak başlayacaktır: https://github.com/TERRAOperative/OneDrive-Uninstaller/archive/master.zip

ZIP'i ayıklayın ve OneDrive Uninstaller v1.4.bat dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın. Açılan CMD Menüsüne "Y" yazıp işlemin bitmesini bekleyin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Benim RAM kullanımım ciddi oranda düşüş sağladı. %18-17 seviyelerinde gezen RAM kullanımım %14-13 Seviyelerine düştü.

Dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın!

onedrive arama.png

onedrive bat.png

ram ss.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben her Windows kurulumundan sonra OneDrive'ı kaldıran birisiyim Revo Uninstaller ile OneDrive'ı kaldırıyordum fakat sadece uygulamasını kaldırıyormuş aramaya OneDrive yazınca klasörünün olduğunu keşfettim. BAT dosyası ile tamamen OneDrive'dan tamamen kurtulabilirsiniz.

Bu linke tıkladığınız gibi indirme otomatik olarak başlayacaktır: https://github.com/TERRAOperative/OneDrive-Uninstaller/archive/master.zip

ZIP'i ayıklayın ve OneDrive uninstaller v1.4.bat dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın açılan CMD menüsüne y yazıp işlemin bitmesini bekleyin ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Benim RAM kullanımım ciddi oranda düşüş sağladı. %18-17 seviyelerinde gezen RAM kullanımım %14-13 seviyelerine düştü.

Eki Görüntüle 2002492

Eki Görüntüle 2002493

Eki Görüntüle 2002495

Ben de yapayım o zaman.

Ben her Windows kurulumundan sonra OneDrive'ı kaldıran birisiyim Revo Uninstaller ile OneDrive'ı kaldırıyordum fakat sadece uygulamasını kaldırıyormuş aramaya OneDrive yazınca klasörünün olduğunu keşfettim. BAT dosyası ile tamamen OneDrive'dan tamamen kurtulabilirsiniz.

ZIP'i ayıklayın ve OneDrive uninstaller v1.4.bat dosyasına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın açılan CMD menüsüne y yazıp işlemin bitmesini bekleyin ardından bilgisayarı yeniden başlatın. Benim RAM kullanımım ciddi oranda düşüş sağladı. %18-17 seviyelerinde gezen RAM kullanımım %14-13 seviyelerine düştü.

Eki Görüntüle 2002492

Eki Görüntüle 2002493

Eki Görüntüle 2002495

Çok işime yarayacak. Teşekkürler güzel rehber.

OneDrive'ı kaldırmanın mevcut OneDrive hesaplarına erişimi keseceğini ve bu komut dosyasını çalıştırdığınız makinede yerel olarak depolanan dosyaları sileceğini unutmayın. Ayrıca dolaşım profillerine, App Store yapılandırmasına ve bulut tabanlı Windows ayarlarına erişimi de kesebilir (örneğin, makinenizde oturum açmak için yerel hesap yerine Microsoft hesabı kullanıyorsanız).
Bu şekilde bir açıklama var "readme" dosyasında. Bir göz atın derim. Microsoft Store kullanamıyormuşuz anladığım kadarıyla.

Eki Görüntüle 2002492

Eki Görüntüle 2002493

Eki Görüntüle 2002495

Oha abi vallaha yüzde 12 azaldı adamsın sağ ol çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı