Windows 10 1803 Mikrofondan Ses Gitmeme Sorunu

Cenkay KESER

Kilopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

Monster Tulpar T7 13.1 cihazım da 10 Nisan'da herkesin kullanımına açılacak olan Windows 10 1803 güncellemesini yükledikten sonra mikrofon tamamen kullanılamaz hale geldi. Ne harici mikrofonlu kulaklık ile ne de cihaz üstünde mikrofon üstünden ses iletilebiliyor. İlgili güncellemeden sonra benzer sorun yaşayan var mı?

Ben yaşıyorum. Bu yüzden güncellemeyi geri aldım. Kulaklığım Logitech G933, ses geliyor lakin konuşamıyorum. Ses yönetimi de değişmiş mikrofon ya da kayıt cihazları yeni sürümde görünmüyor. Ne yapacağımı bilemedim o yüzden geri yükledim.

Ben yaşıyorum. Bu yüzden güncellemeyi geri aldım. Kulaklığım Logitech G933, ses geliyor lakin konuşamıyorum. Ses yönetimi de değişmiş mikrofon ya da kayıt cihazları yeni sürümde görünmüyor. Ne yapacağımı bilemedim o yüzden geri yükledim.
1803 ile birlikte Ayarlar --> Gizlilik --> Mikrofon bölümünde yaptığınız değişiklikler tüm win32 uygulamalarını etkiliyor. Yanı bütün exe izinleri kısıtlanıyor ben burdan kapattığım için mikrofonu kullanamıyordum sizinde bu ayarı kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Ses ile sorun yaşayan sadece siz değilsiniz. 1803 sürüme upgrade yaptıktan sonra sistem harici ses kartımı tanımadı. Yeni güncelleme çok büyük problemleri getiriyor ben sırf bu yüzden Win 8.1' geri döndüm.

Bu Windows'un bir tane doğru işi olmaz mı hiç:mad: Sabah 4'den akşam 9'a kadar mikrofonla uğraştım sayenizde sorunu çözdüm çok teşekkür ederim :)

1803 ile birlikte Ayarlar --> Gizlilik --> Mikrofon bölümünde yaptığınız değişiklikler tüm win32 uygulamalarını etkiliyor. Yanı bütün exe izinleri kısıtlanıyor ben burdan kapattığım için mikrofonu kullanamıyordum sizinde bu ayarı kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim sorunum çözüldü.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı