Windows 10 1809 Güncellemesi 0xc1900101 Hatası

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Bir türlü 1809 sürümüne yükseltemedim.
376521

Merhaba bu programı indirin
Microsoft Windows and Office ISO Download Tool
https://www.heidoc.net/php/Windows-ISO-Downloader.exe
3.5 mb civarı çalıştırın ve Hangi Windows sürümünü istiyorsanız iso biçiminde iner ardından Flash belleğinize Windows 7 USB DVD Download Tool ile boot edin ve format DVD si oluşturmuş olursunuz ardından biostan ilk flash belleği görecek şekilde ayarlayın ve temiz kurulumunuzu yapın. Windows içerisinden kurulum yapmanızı önermiyorum. Hayırlı günler.
Windows sürümünüzü 10’a yükseltmeye çalışırken bu hatayla karşılaşırsanız, bilinmesi gereken ilk şey bilgisayar sisteminiz donanımsal olarak Windows 10’u yükseltmeye yeterli değildir. Ama bu her zamman için yetersiz olduğunu göstermez. Bazı yazılımsal problemlerden dolayıda bu tarz bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Çözümü basit ancak her seferinde olduğu gibi bu işlemleri yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Bütün bilgilerinizi kaybetme imkanınız bulunmaktadır. BOOT hatası olarak da adlandırılan bu hatanın nasıl çözüleceğini sizler için aşağıda düzenledik.

BOOT Hatası Çözümü
  • Windows 10’a yükseltme işlemini yapmadan önce Anti-Virus uygulamanızı pasif hali getirin. (Sizin için bir sorun oluşturmayacaksa kaldırın.)
  • En az 2 kez bilgisayarınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
  • Bilgisayarınıza bağlı harici USB cihazları çıkarın. (Yazıcı, Harici Disk, Bluetooth mouse alıcısı vs.. dahil)
  • Eğer SCSI Hard Disk kullanıyorsanız en güncel sürücüsünü indirin. Bu işlemi Windows 10 kurulumu sırasında Özel Gelişmiş Seçenek butonuna tıklayın. Load Driver (Sürücüyü Yükle) komutu ile Hard Diskinizin sürücüsünü yükleyin.
  • Eğer yükseltme işlemini ISO dosyası ile yapıyorsanız, yükseltme işlemi sırasında internet erişimini kapalı tutun.
  • Eğer yükseltme işlemini başlattığınız sırada internete bağlıysanız, bağlantınızı kesin ve yükseltmeyi tekrar başlatın.
  • Eğer yükseltme işlemini Windows Update ile yapıyorsanız, dosyaların indirme işlemi tamamlandığında (yükseltmeyi başlatmadan önce) internet bağlantınızı kesin.
  • Eğer yukarıdaki öneriler işinize yaramadıysa, ISO dosyası ile temiz Windows 10 kurulumunuzu yapın.

Temiz kurulum dışında bir seçenek yok mu ? Diğer araçlarla, Update ile denedim olmadı.

Yeni kurulmuş bilgisayara Windows kurar gibi kurdum ve sorunsuz bir şekilde 1809 sürümüne geçtim. Merak ettiğim bir şey var; Bilgisayarı ilk kurduğumda Ethernet sürücüsü kurulu gelmemiştir, bu sefer niye geldi anlayamadım.

Yeni kurulmuş bilgisayara Windows kurar gibi kurdum ve sorunsuz bir şekilde 1809 sürümüne geçtim. Merak ettiğim bir şey var; Bilgisayarı ilk kurduğumda Ethernet sürücüsü kurulu gelmemiştir, bu sefer niye geldi anlayamadım.
Build numarası en son Windows olduğu için sürücü desteği de genişlemiş paket halinde Windows içinde gömülü geliyor. Bu yüzden ethernetinizin sürücüsü otomatik olarak kurulmuştur. Sorun çözüldü mü?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı