Windows 10 1809 güncellemesi

@Can Özbek, sisteminizde SSD veya 7200 Rpm hızında çalışan bir HDD varsa önce bir Windows 10 2004 deneyip, birkaç tane benchmark testi yapılabilen sağlam oyun açıp değerleri kaydedin, hatta bu noktada yapabiliyorsanız Cinebench-Geekbench gibi CPU, bellek gecikmesi çekirdek performansını matematiksel olarak test edebileceğiniz yazılımları çalıştırıp elde ettiğiniz verileri bir kenara not edip 1709/1809 gibi sürümlere de benzer işlemleri yaparak karşılaştırın. Ben açıkçası 7.nesil Intel bir işlemci kullanmama rağmen 2004'teki yaşadığım performans kaybının haddi hesabı yoktu desem yalan olmaz, iyi ki 1709'dayım diyorum şimdi. Ama dediğim gibi önce hepsini bir deneyin, belki 1809'da en iyi sonucu verecek sizin sistem, o hiç belli bile olmaz.

SSD veya 7200 Rpm diskiniz yoksa Windows 8.1 Pro yükleyebilirsiniz, öneririm.

Merhaba. 2013'de seçilen PC parçalarıyla toplattığım gigabyte anakartlı, intel i3, (8 GB RAM, 250 GB SSD sonradan win 10 için ekli), 1 TB HDD'li win 10 işletim sisteminde 2004 sürümünü bugün güncelleyip indirdim. Win 10'un 2004 'le güncellenmiş son haliyle olan çalışmasında herhangi bir olumsuzluğa (ekran kartı AMD radeon HD 6570'li ekran kartlıdır) sabahtan beri rastlamadım. Başarılı ve fonksiyonel olarak çalışıyor.

Bir iki ay öncesinde 2004'ü windows update ile (yine güncellenmeyle) indirildiği halde 1909 sürümünü, 2004 sürümüyle mevcut sistemde çalışır duruma getirmek (henüz tam olarak hazır olmadığından) mümkün değildi, bu konuda ciddi bir çalışma yapıldığından söz edilmekte idi. Bu yüzden hazırlık aşamasında belki uyum sağlamayan durumda olan son sürüm üzerinde çalışılan son haliyle gayet başarılı sürüme dönüşmüştür, ben çok başarılı buldum. Forumda örneğin mesajı yazarken 1909 sürümünde çıkmayan dönen yeşil noktayla " log in to enable personelized checks and other features" açıkmaması da ek olarak çıkıyor, Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı