Windows 10 1809 Intel HD Graphics 4600 Sürücü Sorunu

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. Windows 10 işletim sistemimi en güncel sürüm olan 1809 sürümüne güncelledim. Bu güncellemeden sonra ise, 2014 yılından kalma eski sürüm Intel HD Graphics 4600'ün sürücüsünü kurdum. Aygıt Yöneticisi'ne baktığım zaman, "Intel HD Graphics 4600" sorunsuz bir şekilde gözükse bile, Görev Yöneticisi'ne baktığım zaman sol tarafta, "Intel HD Graphics 4600" aktif çalışan GPU'nun orada gözükmesi gerekirdi fakat gözükmüyor. Aynı şekilde Fortnite oyununu açmaya çalıştığım zaman, "Bu oyunu açmanız için en az DirectX 10.0 sürümünü kurmalısınız." diye hata veriyor. Intel HD Graphics 4600'ün en güncel sürümünü kurduğum zaman Fortnite sorunsuzca açılıyor fakat, bu sefer ekranda bazı sahnelerde çizgilenme oluyor ve FPS sayacı 55-60 FPS olarak göstermesine rağmen, ekranda bana yansıtılan FPS değeri sanki 10-15 gibi ve garip bir glitch mevcut. Bu glitch, ekranda aynı kare iki defa tekrarlanıyor ve bu da oyunu, oynanılamaz hale getiriyor. Bu nedenle eski sürüm Intel HD Graphics 4600 sürücüsünü kurdum ancak Windows 10 1809 sürümü nedense o sürücüyü doğru düzgün çalıştıramıyor.

Eski sürücüyle oyunu açmaya çalıştığımda önüme çıkan hata şöyle; "Untrusted system file igd10umd64.dll"

Ne yapmam gerekir? Çözümü nedir? DDU bile kurup bütün GPU sürücülerini komple temizleyip, baştan kurdum ama sorun düzelmedi.

Maleesef sorun devam etmekte...
Şu sürümü yükle: Download Intel® Graphics Driver for Windows* [15.40]

Sorun devam ederse yeni sürüm beklemen gerekecek.
Bu arada herhangi bir sürüm Intel HD Graphics 4600 sürücüsünü kurmama rağmen, başka sorunlarlada karşılaşıyorum. Mesela bilgisayarı bazen açtığım zaman, UEFI boot ekranında ekran altından mor çizgilenmeler, ekranda kararmalar görüyorum. Bu neye işarettir? Aynı şekilde bazen BIOS ekranında bile çizgilenme oluyor. BIOS Ekranındayken Intel HD Graphics 4600 kullanılıyor mu ki? Bazen ise daha bilgisayarı ilk açtığımda 5 saniye çizgilenme oluyor ve sonra ekrana sinyal tamamen gidiyor.

B
Maleesef sorun devam etmekte...

Bu arada herhangi bir sürüm Intel HD Graphics 4600 sürücüsünü kurmama rağmen, başka sorunlarlada karşılaşıyorum. Mesela bilgisayarı bazen açtığım zaman, UEFI boot ekranında ekran altından mor çizgilenmeler, ekranda kararmalar görüyorum. Bu neye işarettir? Aynı şekilde bazen BIOS ekranında bile çizgilenme oluyor. BIOS Ekranındayken Intel HD Graphics 4600 kullanılıyor mu ki? Bazen ise daha bilgisayarı ilk açtığımda 5 saniye çizgilenme oluyor ve sonra ekrana sinyal tamamen gidiyor.
BIOS'ta da görüntü aldığından kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı