Windows 10 1809'a Geçtikten Sonra FPS Düştü

jaderael

Hectopat
Daha fazla  
Bu yaz aldığım gaming laptopum Windows'un 1703 sürümü ile birlikte geldi. Yaklaşık 2.5 aydır o sürümle kullanıyordum. Son 2 hafta içerisinde bir takım problemler yaşadım ve temiz kurulum yaparak 1809 sürümüne geçtim. Daha yüksek performans almayı umuyordum çünkü bilgisayar HP nin bir çok yazılımıyla birlikte geldi ve kurulum dan sonra disklerim tertemizdi. Ama 1809 sürümüyle oyunlarda eski performansı yakalayamıyorum.

Örnek vermek gerekirse;
Rainbow Six Siege Sürüm 1703 (120 - 150 FPS) Sürüm 1809 (90- 120 FPS)
Sanırım ekranım 120 Hz olduğu için FPS düşüşü ciddi anlamda fark ediliyor.
Tek bir örnek verdim ama bir çok oyunda FPS düşüşü + ani FPS droplar yaşamaktayım. Sorunu bulamıyorum.

Windows 10 tüm güncellemeler yüklü.

Bilgisayar: Omen by HP 15 Ce002nt

Ekran kartı sürücünü DDU ile güvenli moddan kaldır tekrar kur.
Hocam az sonra tekrardan kuracağım fakat bir şey farkettim. İnternetten baktığımda i7 7700HQ işlemcisi için Intel 630 HD graphics gözüküyor fakat aygıt yöneticisinde sadece gtx1060 var sizce bu normal mi ?
BİOS sürümünüzü güncelleyin. Aynı sorun bende vardı, dün akşam BİOS ve firmware güncelledim sorun düzeldi.
BİOS u buradan indirin kurun. OMEN by HP - 15-ce002nt - Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği
Ekran kartı sürücünü DDU ile güvenli moddan kaldır tekrar kur.

Sorun devam ediyor DDU ile driverı kaldırıp en son driverı tekrar yükledim. BIOS güncelledim. Windows update lerde güncel. Görüntü bağdaştırıcılarında Intel'in kendi grafik kartı gözükmüyor. Sonunun onla alakalı olması gibi bir durum öz konusu olabilir mi ?

Son düzenleme:
Hocam az sonra tekrardan kuracağım fakat bir şey farkettim. İnternetten baktığımda i7 7700HQ işlemcisi için Intel 630 HD graphics gözüküyor fakat aygıt yöneticisinde sadece gtx1060 var sizce bu normal mi ?

Sorun devam ediyor DDU ile driverı kaldırıp en son driverı tekrar yükledim. BIOS güncelledim. Windows update lerde güncel. Görüntü bağdaştırıcılarında Intel'in kendi grafik kartı gözükmüyor. Sonunun onla alakalı olması gibi bir durum öz konusu olabilir mi ?
Olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı