Windows 10 1903 AMD Driver Renk Bozulması

Mersinli33

Hectopat
Makaleler
2
Daha düne kadar Windows 10 1809 kullanıyordum sonra dedim bir format atayım da deneyeyim şu 1903 sürümünü. Her şeyi yükledim, programları kurdum, ayarları yaptım. Sonra sıra Ekran Kartı (RX560) sürücüsünü yüklemeye geldi. Optional seçeneği ile yükleyip bilgisayarı kullandığımda pc açılınca renkler sarımsı oluyor ve düzeltmek için Radeon ayarlarından renk modunu değiştirmem gerekiyordu. Değiştirince düzeliyordu. Sürücüyü silip temiz kurulum ile Recommended seçeneğini kurdum. Sonra ekran iyice sapıttı, morlaşmaya başladı. Korkudan o sürücüyü de sildim. Şu an sürücü olmadan kullanıyorum bilgisayarı. Böyle bir olayı yaşayan var mı benim dışımda? İstediğiniz soruları cevaplarım, sormaktan çekinmeyiniz.

Sen zaten 1809 kullanmakla en büyük hatayı yapmışsın. Ben güncellemiştim Windows' u ve performansı yüzde 65 kadar belkide daha fazla düştü. Bence garantisi varsa bir servise gönder. En iyisi bu bence ama yeni bir format at ondan önce ( Windows 10 1703- 1809) .

Sen zaten 1809 kullanmakla en büyük hatayı yapmışsın. Ben güncellemiştim Windows' u ve performansı yüzde 65 kadar belkide daha fazla düştü. Bence garantisi varsa bir servise gönder. En iyisi bu bence ama yeni bir format at ondan önce ( Windows 10 1703- 1809) .
Windows 10 1703 sürümünde alabileceğiniz herhangi bir hata için size Windows Vista'ya geçmeniz önerilse, yapar mıydınız? Muhtemelen bilinçli bir kullanıcı olduğunuz için yapmazdınız :) .

@Mersinli33 DDU ile görüntü sürücüsünü tamamen kaldırıp sıfırdan temiz kurulum yapın. Mümkünse DDU üzerinden Windows Update ile grafik sürücüsü yüklenmesini engelleyin.

Sorun yazılımsal bir şey. 1809 da olmuyordu bu sürümde olmaya başladı. Ve driver ı silerek çözdüm. Ne için servise yollayayım?
Windows 10 1703 sürümünde alabileceğiniz herhangi bir hata için size Windows Vista'ya geçmeniz önerilse, yapar mıydınız? Muhtemelen bilinçli bir kullanıcı olduğunuz için yapmazdınız :) .

@Mersinli33 DDU ile görüntü sürücüsünü tamamen kaldırıp sıfırdan temiz kurulum yapın. Mümkünse DDU üzerinden Windows Update ile grafik sürücüsü yüklenmesini engelleyin.
Deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı