Windows 10 1903 RTM Sürümü 18362 Olabilir

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Microsoft az önce 18362.30 sürümünün Release Preview programına katılanlara dağıtılmaya başlanacağını duyurdu:

Releasing the May 2019 Update to the Release Preview ring | Windows Experience Blog

Çıkan sorunlar ise ek güncellemeler ile giderilecek. Bu da sondaki sürüm numarasını yükseltecek sadece. Bu durumda 18362 yapısının artık RTM olacağını söyleyebiliriz.

Bu sürümü almak için Insider ayarınızı şu şekilde yapabilirsiniz:

384178

RTM nedir?

Üretime hazır anlamında tercüme edebileceğimiz "Release to Manufacturing" kelimelerinin kısaltması.

Bu sürümde en son mavi ekran hataları ve drop sorunları vardı sanırım oyunlarda, bu konu hakkında bilginiz var mı?

Bu sürümde en son mavi ekran hataları ve drop sorunları vardı sanırım oyunlarda, bu konu hakkında bilginiz var mı?

Oyunlar güncellendi, sorun yok diyorlar:

Launching games that use anti-cheat software may trigger a bugcheck (GSOD). UPDATE 3/28: Many games that use anti-cheat software have released fixes for the issue causing PCs to bugcheck (GSOD). The upgrade block that prevents Windows Insiders from updating to the latest build will be removed soon has been removed as of 3/29. If you run into an issue with your game causing your PC to bugcheck, please file feedback via Feedback Hub so the team can dig in and take a look.

Artık doğru düzgün bir sürüm çıkarırlar diye umuyorum fakat geçmiş güncellemelere baktıkça umudumu kaybediyorum.

Bu defa doğrudan salmadılar, akıllandılar biraz. Bir süre bu sürümü test edeceklermiş:

The May 2019 Update will remain in the Release Preview ring for an increased amount of time in order give us additional time and signals to detect any issues before broader deployment.
İnşallah 1809 gibi olmaz.

Her yükseltmede sorunlar olacaktır. Milyonlarca PC var. Ama genel olarak ben Windows'un 6 ayda bir yenilenmesini seviyorum. Yıllar boyunca yeni sürüm beklemiyoruz artık. Gelişen bir Windows var.

Oyunlar güncellendi, sorun yok diyorlar:

Bu defa doğrudan salmadılar, akıllandılar biraz. Bir süre bu sürümü test edeceklermiş:

Her yükseltmede sorunlar olacaktır. Milyonlarca PC var. Ama genel olarak ben Windows'un 6 ayda bir yenilenmesini seviyorum. Yıllar boyunca yeni sürüm beklemiyoruz artık. Gelişen bir Windows var.
6 ayda yenilenmesi güzel ama sorunlu yenilenmesindense yılda bir yenilenmesi daha iyi bana kalırsa.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı