Çözüldü Windows 10 1909 Sürüm Seçilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KuaNTüRK

Kilopat
Daha fazla  
Bugün temiz bir kurulum yapmak için Windows 10 1909 19h2 sürümünün ISO dosyasını resimdeki konu linkinden indirip Rufus yazılımı ile USB belleğe UEFI destekli yazdıktan sonra kuruluma geçtim. ŞİMDİ YÜKLE ekranından sonra Windows sürümleri gelmiyor. Örneğin; 'Windows 10 Home - Windows 10 Pro' Acaba kurulumda yanlışlıkla atladım mı diye kurulumu iptal edip bilgisayarı baştan başlattım, sorun yine aynı. Kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere baktığımda Windows Home sürümünün kurulmuş olduğunu gördüm.

Sorum Şu;
1-) Kurulum yaparken Windows 10 Pro'ya nasıl geçebilirim? (1909 sürümünü temiz kurmak istiyorum)
2-) Aynı sorunla karşılaşan var mı?
3-) Windows 10 1909 19h2 sürümlerini karşılaştırdığımızda hangi sürüm daha hızlı Home - Pro?

Ekran Görüntüsü (1).png

Windows 10 Home 1909 19H2 sürümünü yükledikten sonra görev yöneticisi bu şekilde değil eskisi gibi?

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kısacık bir dosya hazırlıcaksınız ve boot yaptığınız flaşa atıcaksınız hemen hazırlıyorum.

Bugün temiz bir kurulum yapmak için Windows 10 1909 19h2 sürümünün ISO dosyasını resimdeki konu linkinden indirip Rufus yazılımı ile USB belleğe UEFI destekli yazdıktan sonra kuruluma geçtim. ŞİMDİ YÜKLE ekranından sonra Windows sürümleri gelmiyor. Örneğin; 'Windows 10 Home - Windows 10 Pro' Acaba kurulumda yanlışlıkla atladım mı diye kurulumu iptal edip bilgisayarı baştan başlattım, sorun yine aynı. Kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere baktığımda Windows Home sürümünün kurulmuş olduğunu gördüm.

Sorum Şu; 1-) Kurulum yaparken Windows 10 Pro'ya nasıl geçebilirim? (1909 sürümünü temiz kurmak istiyorum)
3-) Windows 10 1909 19h2 sürümlerini karşılaştırdığımızda hangi sürüm daha hızlı Home - Pro?

Eki Görüntüle 455963

--- Windows 10 Home 1909 19h2 sürümünü yükledikten sonra görev yöneticisi bu şekilde değil eskisi gibi?
Eki Görüntüle 455964
Windows 10'da ei.cfg dosyası yok. Bu yüzden kendimiz ekleyeceğiz. Başlayalım;

Başlamadan önce eğer elinizde yoksa İndirdiğiniz ISO dosyasından önyüklenebilir bir USB Flash Sürücü oluşturun.

1- Bir Metin Belgesi açın.

2- Metin belgesine şunları kopyalayıp yapıştırın;

[Channel]
Retail

3- Şunları yapın,

1. Dosya'ya tıklatın.
  2. Farklı Kaydet'e tıklatın.
  3. Kaydetmek istediğiniz lokasyona gittikten sonra Tüm Dosyalar'ı seçin.
  4. ei.cfg yazın.
  5. Tamam'a tıklatarak kaydedin.
4- Oluşturduğunuz ei.cfg dosyasını ön yüklenebilir bir USB flash sürücünüzde bulunanSources klasörüne atın.

5- Hepsi bu. Artık bu medya ile kurulum yaptığınızda hangi sürümün kurulacağını size soracak.
Bu metin belgesinin içine retail konusunu yazıyorsun ve tüm dosyaları seçip ei.cfg olarak adlandırıp kaydediyorsun ve flash belleğinizdeki sources klasörüne atıyorsunuz. sonra tekrar formatlayın bakalım sorun çözülmüştür. bi teşekkürü hak ettim :D
Home daha hızlı olacaktır daha az program yüklü olduğu için ama işlemciniz yeterince güçlü birşeylerden kısmanıza gerek yok, ayrıca bende 1909 yaptım ama bendede gizli özellikler açılmadı konuyu takipteyim.

Selamlar şu konudaki adımları uygularsanız sürüm seçme ekranı geliyor bizzat denedim 👍

Kısacık bir dosya hazırlıcaksınız ve boot yaptığınız flaşa atıcaksınız hemen hazırlıyorum.

Sorum Şu; 1-) Kurulum yaparken Windows 10 Pro'ya nasıl geçebilirim? (1909 sürümünü temiz kurmak istiyorum)

Eki Görüntüle 455963

--- Windows 10 Home 1909 19h2 sürümünü yükledikten sonra görev yöneticisi bu şekilde değil eskisi gibi?
Eki Görüntüle 455964
Windows 10'da ei.cfg dosyası yok. Bu yüzden kendimiz ekleyeceğiz. Başlayalım;

Başlamadan önce eğer elinizde yoksa İndirdiğiniz ISO dosyasından önyüklenebilir bir USB Flash Sürücü oluşturun.

1- Bir Metin Belgesi açın.

2- Metin belgesine şunları kopyalayıp yapıştırın;

[Channel]
Retail

3- Şunları yapın,

1. Dosya'ya tıklatın.
  2. Farklı Kaydet'e tıklatın.
  3. Kaydetmek istediğiniz lokasyona gittikten sonra Tüm Dosyalar'ı seçin.
  4. ei.cfg yazın.
  5. Tamam'a tıklatarak kaydedin.
4- Oluşturduğunuz ei.cfg dosyasını ön yüklenebilir bir USB flash sürücünüzde bulunanSources klasörüne atın.

5- Hepsi bu. Artık bu medya ile kurulum yaptığınızda hangi sürümün kurulacağını size soracak.
Bu metin belgesinin içine retail konusunu yazıyorsun ve tüm dosyaları seçip ei.cfg olarak adlandırıp kaydediyorsun ve flash belleğinizdeki sources klasörüne atıyorsunuz. sonra tekrar formatlayın bakalım sorun çözülmüştür. bi teşekkürü hak ettim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1 ay kadar önce format atarken sorun yaşıyordum. Rufus un yeni sürümü yüzündendi eski sürümüyle yükledim sorunsuz. Belki sorun rufus olabilir.

Aşağıdaki dosyayı indir ve bilgi açıklamasını okuduktan sonra sorunun düzelecektir.
Download

Eki Görüntüle 455963

Eki Görüntüle 455964
Sorun için mesaj bıraktım aynı sorunu yaşayanlar indirebilirler.

Win 8.1 için içinde bilgiler barındırıyor.

@Madawc ve @Silinen üye 'e teşekkür ederim ei.cfg dosyasını oluşturduktan sonra sorunum düzeldi. Ama kurulum yapmadım çünkü, Windows 10 Home daha hızlı sanırım,

Gizli özellikleri nasıl açacağımı bilmiyorum, Bunun hakkında da yardımcı olursanız sevinirim.

@Madawc ve @Silinen üye 'e teşekkür ederim ei.cfg dosyasını oluşturduktan sonra sorunum düzeldi. Ama kurulum yapmadım çünkü, Windows 10 Home daha hızlı sanırım,

Gizli özellikleri nasıl açacağımı bilmiyorum, Bunun hakkında da yardımcı olursanız sevinirim.
Şiddetle Home sürümünde kalmanı tavsiye ediyorum 👍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı