Windows 10 1909'dan 20H2'ye güncellenmiyor

afkybnds

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yaklaşık 2 haftadır Windows 10 20H2 sürümüne geçmeye çalışıyorum fakat güncelleme bitip PC yeniden başlatılınca güncelleme tamamlanamadı hatası alıyorum. İlk 1-2 denememde sanırım PC'de yeterli alan yoktu fakat şu an 24 GB alan var fakat buna rağmen 0xc1900101 hatası alıyorum.

20h2.png

(Windows 10 versiyonum 1909)

İkinci güncelleme denememde Windows ayarları kısmında güncelleme bölümünde sadece kontrol et tuşu vardı ve kontrol edince güncel değilsiniz yazıyordu fakat güncellemeyi indirmiyordu. Windows güncelleme yardımcısı programı ile 20H2'yi indirdim ve yeniden başlat'a bastım fakat bir şey olmadı, PC normal açıldı. Ardından ayarlardan güncelleme denetleyince sanırım indirilen 20H2 dosyalarını gördü ve yüklemeye başladı. Uzun süren yükleme ve yeniden başlatma ardından tekrar güncelleme tamamlanamadı bildirimini aldım. Sorun giderici bir şey bulmuyor ve gerekli olan bütün servisler arka planda çalışır durumda. Nasıl güncelleme yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çak formatı geç, diğer türlü boğuşur durursun.
Önemli veri olmasa format atardım zaten fakat regedit ile düzenlediğim veriler var bunların gitmesini istemiyorum. Ayarlar kısmında verileri koruyarak Windows'u sıfırlama seçeneğini kullanırsam işe yarama şansı var mıdır ki ? Hiç uğraşmayıp Windows 11 için de beklemek mantıklı gibi aslında.

Geri
Yukarı