Windows 10 19H2 ISO dosyası nereden indirilir?

fancy217

Picopat
Merhaba. Şu anda 21H2 sürümünü kullanıyorum ama 19H2 sürümüne geçmek istiyorum. Windows 10 19H2 ISO dosyasını nereden indirebilirim? Rufus'tan ISO dosyası indirsem bir sıkıntı çıkar mı? Rufus'ta ki ISO dosyası orijinal mi?

1909 sürümünü mü kastediyorsunuz?
Burada tüm Windows 10 sürümleri mevcut.

1909 sürümünü mü kastediyorsunuz?
Burada tüm Windows 10 sürümleri mevcut.

Ben Rufus'tan indirdim ISO'yu o da olur mu? Çünkü tekrar yüklemek istemiyorum uzun sürüyor.
Ve bu sürüme geçmek için yapacağım temiz kurulum normal format atarken ki gibi olan temiz kurulumdan değil mi? ISO dosyasını USB belleğe yazdırıp BIOS dan boot menu kısmından USB'yi seçeceğim değil mi?

Son düzenleme:

Ben Rufus'tan indirdim ISO'yu o da olur mu? Çünkü tekrar yüklemek istemiyorum uzun sürüyor.
Ve bu sürüme geçmek için yapacağım temiz kurulum normal format atarken ki gibi olan temiz kurulumdan değil mi? ISO dosyasını USB belleğe yazdırıp BIOS'dan boot menu kısmından USB'yi seçeceğim değil mi?

Evet.

Windows 10 19H2 sürümünün desteği bitti, en güncel sürüm olan 21H2'yi kurmanızı öneririm.

Windows 10 19H2 Türkçe 64-bit (4,81GB): https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=5f6abe2e

Windows 10 19H2 Türkçe 32-bit (3,37GB): https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=f4bcfc11
Zaten 21H2 kurulu. 19H2 kurmak istiyorum. Desteğinin bitmesi ne anlama geliyor? bir sıkıntı çıkarır mı? cevap verirseniz sevinirim.

Zaten 21H2 kurulu. 19H2 kurmak istiyorum. Desteğinin bitmesi ne anlama geliyor? Bir sıkıntı çıkarır mı? Cevap verirseniz sevinirim.
Güncelleme almayacak ve Microsoft tarafından destek almayacaksınız demek.

1643470858435.png

Güncelleme almayacak ve Microsoft tarafından destek almayacaksınız demek.

Eki Görüntüle 1287553
Çok anlamam da Microsoft tarafından ne gibi destek almayacağım? ve 19H2 kurduğumda yine de sıkıntısız bir şekilde kullanabilirim değil mi? kullanabilirsem benim için sorun yok. Mesela Windows Update kendisi sürücüleri yüklemez mi?

Çok anlamam da Microsoft tarafından ne gibi destek almayacağım? ve 19H2 kurduğumda yine de sıkıntısız bir şekilde kullanabilirim değil mi? kullanabilirsem benim için sorun yok. Mesela Windows Update kendisi sürücüleri yüklemez mi?
Kullanabiliyorsun, o kadar da takılmaya gerek yok. Bu yukarıda bahsedilen ıvır zıvır güvenlik güncelleştirme vs desteği bitmesine rağmen yaklaşık 2-3 sene boyunca Win10 1709 da kullandım yine herhangi bir sorun yaşamamıştım, kullansam ne olacaktı sanki? Birçok kişi Win 8.1 kullanıyor şu an en basitinden, açıkçası şu an arayüz teması, karanlık mod, orijinalinde gelen soluk Win10 renklerinden kurtulmak için gibi nedenlerden dolayı 21H2'deyim, yoksa performans olarak neredeyse pek bir farkı olmadığı gibi kendimce zaruri bir sebep bulmasaydım yine geçmezdim, benzer şey 19H2 için de geçerli.

Kullanabiliyorsun, o kadar da takılmaya gerek yok. Bu yukarıda bahsedilen ıvır zıvır güvenlik güncelleştirme vs desteği bitmesine rağmen yaklaşık 2-3 sene boyunca Win10 1709 da kullandım yine herhangi bir sorun yaşamamıştım, kullansam ne olacaktı sanki? Birçok kişi Win 8.1 kullanıyor şu an en basitinden, açıkçası şu an arayüz teması, karanlık mod, orijinalinde gelen soluk Win10 renklerinden kurtulmak için gibi nedenlerden dolayı 21H2'deyim, yoksa performans olarak neredeyse pek bir farkı olmadığı gibi kendimce zaruri bir sebep bulmasaydım yine geçmezdim, benzer şey 19H2 için de geçerli.
19H2 sürümünü kurduğumda Windows sürücüleri otomatik yüklemeyecek mi? ne kadar sürücü varsa hepsini kurmam mı lazım olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı