Windows 10 2004 güncellemesini kaldırma

ntfs dosya sistemi uzun süreli veya büyük dosyalar indirdiğiniz zaman hard diskiniz parçalanır güncellemelerden sonrada bu görülür ntfs dosya sisteminin uzun kullanımda veya büyük dosyalar bilgisayara kurulduğunda hard diskinizin bölümünde parçalanmalar olur bu yüzden disk birleştirme yazılımları var bu parçalanmalar hard diskinizde yavaşlamalar yaratır örneğin bilgisayarınız yavaş açılır çoğu uygulamalar yavaş açılır gibi kötü yanları var bu yüzden düzenli disk birleştirme yazılımlarının kullanılması gerekiyor disk birleştirme yaparsanız bu sorunlar ortadan kalkacaktır dilerseniz böyle bir alternatifde var UltraDefrag
Bilgilendirme için teşekkürler hangisiyle yapmamı önerirsiniz ultradefrag ile mi yoksa ilk attığınız defrag 24 ile mi?

Bilgilendirme için teşekkürler hangisiyle yapmamı önerirsiniz ultradefrag ile mi yoksa ilk attığınız defrag 24 ile mi?

Defrag 24 ile yapın girdiğiniz zaman programda optimize all diye bir seçenek var oradan C bölümünü seçip optimize All'a tıklayın ve bekleyin.

Ve sorununuzun çözülüp çözülmediğini bana bildirin. :D.

Son düzenleme:
Defrag 24 ile yapın girdiğiniz zaman programda optimize all diye bir seçenek var oradan C bölümünü seçip optimize All'a tıklayın ve bekleyin.
Hocam optimize all'a tıkladım. Tarama yaptı dediğiniz gibi parçalanmış alan "kırmızı" ile gösteriliyor ve epey "kırmızı" nokta görünüyor. İlk tarama yaptı şimdi "Action" kısmında "Space" yazıyor. Bi kaç dakikadır %0 durumunda. Beklemeye devam ediyorum. İnternette gezinmemde sakınca var mı? Yoksa sadece program açık bir şekilde başka bir şey yapmıyor şeklinde mi bekleyeyim? Çok teşekkürler.

Hocam optimize All'a tıkladım. Tarama yaptı dediğiniz gibi parçalanmış alan "kırmızı" ile gösteriliyor ve epey "kırmızı" nokta görünüyor. İlk tarama yaptı şimdi "Action" kısmında "space" yazıyor. Birkaç dakikadır %0 durumunda. Beklemeye devam ediyorum. İnternette gezinmemde sakınca var mı? Yoksa sadece program açık bir şekilde başka bir şey yapmıyor şeklinde mi bekleyeyim? Çok teşekkürler.

Birleştirme yapılırken bazen kullandığınız uygulama yanıt vermeyebilir onun dışında bir sakınca yok.
Sorununuzun çözülüp çözülmediğini merak ediyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Birleştirme yapılırken bazen kullandığınız uygulama yanıt vermeyebilir onun dışında bir sakınca yok.
Sorununuzun çözülüp çözülmediğini merak ediyorum beni bilgilendirirseniz sevirinirim.
1606655658017.png

Anlık görüntü bu. Remaining time 1 gün diyor hocam :D. Sanırım anca yarın cevap verebileceğim. :D

5 dakikadır bi değişim yok ekranda. Bi problem mi var acaba yoksa ağır mı işliyor?

Eki Görüntüle 756138

Anlık görüntü bu. Remaining time 1 gün diyor hocam :D. Sanırım anca yarın cevap verebileceğim. :D.

5 Dakikadır bir değişim yok ekranda. Bir problem mi var acaba yoksa ağır mı işliyor?

Hard diskiniz çok kötü parçalanmış bir 30 veya 35 dakika bekleyin eğer bir ilerleme olmazsa diğer alternatifi deniyelim.

Hard diskiniz çok kötü parçalanmış bir 30 veya 35 dakika bekleyin eğer bir ilerleme olmazsa diğer alternatifi deniyelim.
Pause tuşuna basıyorum bi geri dönüt vermiyor program. Donmuş olabilir. Biraz daha bekleyelim olmazsa dediğiniz alternatifi kurarım.

@Arda KC , programı yeniden başlattım 0dan çalıştı fakat aynı noktaya geldiği anda duruyor Current file/folder kısmında bilgi görünmemeye başlayıp duruyor. Dediğiniz diğerini indiriyorum internette bi kaç farklı defrag programı daha gördüm daha iyisi var mı önerebileceğiniz?

Son düzenleme:
Pause tuşuna basıyorum bir geri dönüt vermiyor program. Donmuş olabilir. Biraz daha bekleyelim olmazsa dediğiniz alternatifi kurarım.

@Arda KC, programı yeniden başlattım 0'dan çalıştı fakat aynı noktaya geldiği anda duruyor current file/folder kısmında bilgi görünmemeye başlayıp duruyor. Dediğiniz diğerini indiriyorum internette birkaç farklı defrag programı daha gördüm daha iyisi var mı önerebileceğiniz?

Pause tuşuna basıyorum bir geri dönüt vermiyor program. Donmuş olabilir. Biraz daha bekleyelim olmazsa dediğiniz alternatifi kurarım.

@Arda KC, programı yeniden başlattım 0'dan çalıştı fakat aynı noktaya geldiği anda duruyor current file/folder kısmında bilgi görünmemeye başlayıp duruyor. Dediğiniz diğerini indiriyorum internette birkaç farklı defrag programı daha gördüm daha iyisi var mı önerebileceğiniz?

I've just installed Disk Defrag, a great tool to make your PC run fast and smooth önerebileceğim bir de bu var bununla da defrag yapabilirsiniz. Stabil ve hızlıdır.

Ultradefrag kurdum parçalanması %6 gösteriyordu ilk kurduğumuzda %30lardaydı. Fark büyük geldi ama parçalanmış dosya sayısı 6bin küsurdü ikisinde de. Ultra ile işlem yapıyorum şu an.

Auslogics disk defrag ile bir denetleyin o daha iyi defrag yapar gibi çünkü kullandığımda çok stabildi deneyimlerime göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı