Windows 10 2004 sürümü 7.1 seçeneği yok

MrSheriff

Decapat
Herkese selam başlıkta da belirttiğim gibi 7.1 Surround sistemini kullanamıyorum. Çünkü seçenek yok, aşağıya görüntüleri bırakacağım. 1909 sürümünü kullanıyordum ve belki 2004'e geçersem düzelir diye güncelledim, fakat aynı durum söz konusu. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.
Bilen yok mu acaba?

Dosya Ekleri

• ses.png
    ses.png
    4,7 KB · Görüntüleme: 193
Son düzenleme:
Anakart modeliniz nedir? Anakartınızın sitesine giderek modelinizin Driver kısmından ses sürücüsünün en güncelini tekrar yükleyebilir misiniz?
Asus Prime Z270-P ben sitesinde iki tane audio kısmı gördüm hangisi bakabilir misiniz rica etsem.
Anakart modeliniz nedir? Anakartınızın sitesine giderek modelinizin Driver kısmından ses sürücüsünün en güncelini tekrar yükleyebilir misiniz?
Galiba bu hocam
Ama yazdığı gibi indirildi diyor.

Dosya Ekleri

• ses2.png
    ses2.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 105
ASUS Prime Z270-P ben sitesinde iki tane Audio kısmı gördüm hangisi bakabilir misiniz rica etsem.

Galiba bu hocam
Ama yazdığı gibi indirildi diyor.

Evet indirmişsiniz. Şimdi bir tekrar kurun onu yeniden başlatın kurulum sonrası sisteminizi. Daha sonra Realtek Audio Control Al - Microsoft Store tr-TR
Linkinden Control panel uygulamasını da yükleyip oradan 7.1 seçebilirsiniz hoparlör yapılandırma kısmında. Haber bekliyorum hocam.

Evet indirmişsiniz. Şimdi bir tekrar kurun onu yeniden başlatın kurulum sonrası sisteminizi. Daha sonra Realtek Audio Control Al - Microsoft Store tr-TR
Linkinden Control panel uygulamasından 7.1 seçebilirsiniz hoparlör yapılandırma kısmında. Haber bekliyorum hocam.
Tamamdır hocam temiz kurulum yaptım yeniden başlattım şimdi linkten indiriyorum kontrol panelini.
Hocam indirmeme gerek kalmadı o driver ile tekrar gelmiş durumda fakat o dediğiniz 7.1 kutucuğu yine yok.
Linkinden Control panel uygulamasını da yükleyip oradan 7.1 seçebilirsiniz hoparlör yapılandırma kısmında. Haber bekliyorum hocam.

Dosya Ekleri

• ses3.png
    ses3.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 118
Tamamdır hocam temiz kurulum yaptım yeniden başlattım şimdi linkten indiriyorum kontrol panelini.
Hocam indirmeme gerek kalmadı o Driver ile tekrar gelmiş durumda fakat o dediğiniz 7.1 kutucuğu yine yok.

Hocam bir bunu açıp hoparlörleri test eder misiniz acaba
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tahminimce hoparlörlerinizi zaten 7.1 olarak algıladı diye düşünüyorum sisteminiz. Eğer hoparlörlerden doğru ses geliyorsa zaten 7.1 olarak çalışıyor demektir. 5.1 var bende Realtek Audio Control Panel'den seçim yaptırıyordu. Anakartım Gigabyte B450M-S2H. Bekliyorum test ettikten sonra hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
tahminimce hoparlörlerinizi zaten 7.1 olarak algıladı diye düşünüyorum sisteminiz. Eğer hoparlörlerden doğru ses geliyorsa zaten 7.1 olarak çalışıyor demektir. 5.1 var bende Realtek Audio Control Panel'den seçim yaptırıyordu. Anakartım Gigabyte B450M-S2H. Bekliyorum test ettikten sonra hocam.
Hocam test edeyim de nasıl anlayabilirim tam
Yani şu an test ederken right channel dediğinde sağdan left dediğinde soldan geliyor. Geliyorsa normal mi? Nasıl anlayacağımı anlamadım doğrusu
Bir de mesela sonda mix yapıyor sağda farklı bir ses solda farklı bir ses ikiside ayrı ayrı geliyor galiba böyle anlıyorum ve sanırım dediğiniz üzere 7.1 olarak algılamış durumda sistem.

Son düzenleme:
Hocam test edeyim de nasıl anlayabilirim tam

Yani şu an test ederken right channel dediğinde sağdan left dediğinde soldan geliyor. Geliyorsa normal mi? Nasıl anlayacağımı anlamadım doğrusu
Bir de mesela sonda mix yapıyor sağda farklı bir ses solda farklı bir ses ikiside ayrı ayrı geliyor galiba böyle anlıyorum ve sanırım dediğiniz üzere 7.1 olarak algılamış durumda sistem.

Eğer hoparlörlerin hepsinden ses geliyorsa sorun yok demektir. Bir de hoparlörün konumunu değiştirin sağdaki soldan geliyorsa veya soldaki sağdan. Benim de öyleydi konumunu değiştirmeni öneririm. Hepsinden ses geldiyse eğer sorun yok demektir. Bir tanesinden gelmemezlik yapıyorsa başka bir çözüm yoluna gideceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı