Windows 10 2004 sürümü hakkındaki yorumlarınız

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 736
@Ibrahimtatlı SSD sistemler de bile %100 disk kullanımları duymaya başladım nasıl Windows :D BIOS güncel, ekran kartı gibi sürücüler desteği var ve cihazımın da 2004 desteği var yazıyor üretici sitesinde. Yeni yeni sorunlar geliyor bıktım.

Bu ekran kartı olayında gerçekten çok kötü oldu yok görüntü ayarlarından grafik ayarları falan ne güzel AMD 2019 sürümünde Radeon Software'den ayarlıyorduk şimdi sorun oluyor bazen oluyor bazen olmuyor bilgisayarıma format atmıştım bu saçma olaydan şimdi yine aynı 2020 sürümündeyim tam çıldırmalık ama neyse ki 2004 sürümünde çözmüşler.

Zaman zaman PC'yi formatlayan birisiyim. Oyunlarda FPS düşüşü yaşadığımda PC'yi temizleyip hızlandırmaya çalışıyordum. Ancak bunları yapmama rağmen pek bir faydasını görmedim 2004 sürümde. En son 1909 yüklemeyi karar verdim. Bilin bakalım ne oldu? Oyunlarda, özellikle BF5 de takılma ve FPS düşüşleri ortadan kalktı. Bu FPS düşüşlerinin Windows sürümüyle alakalı olmadığını, sorunun benden kaynaklandığını düşünüyordum ancak defalarca temiz format atmama rağmen FPS düşüşleri Droplar devam edince 1909'u yükledim ve şu an sorunsuzca oyunu oynayabiliyorum.

Ancak şunu belirteyim 2004 sürümü BF5 de yaptığım testlerde, ortalama 2-3 daha FPS alıyor. Ama stabilite olmadığı için 1909'a geri döndüm. Benim kendi deneyimlerim bu şekildeydi.

AMD 2019 sürümünde Radeon Software'den ayarlıyorduk
Ben de öyle durum olmadı, ancak sistem de yavaşlık oldu gibi. Oyunlar da FPS değeri aşağı yukarı aynı, ancak şu sistem de anlık donma ve yavaşlama olayı olmaya başladı.

sorunun benden kaynaklandığını düşünüyordum
Ben de öyle sanıp, BIOS güncelleme de problem var diye, devamlı sürüm değiştirip ve en son sürücüyü güncelledim değişmedi :D

Zaman zaman PC'yi formatlayan birisiyim. Oyunlarda FPS düşüşü yaşadığımda PC'yi temizleyip hızlandırmaya çalışıyordum. Ancak bunları yapmama rağmen pek bir faydasını görmedim 2004 sürümde. En son 1909 yüklemeyi karar verdim. Bilin bakalım ne oldu? Oyunlarda, özellikle BF5'de takılma ve FPS düşüşleri ortadan kalktı. Bu FPS düşüşlerinin Windows sürümüyle alakalı olmadığını, sorunun benden kaynaklandığını düşünüyordum ancak defalarca temiz format atmama rağmen FPS düşüşleri droplar devam edince 1909'u yükledim ve şu an sorunsuzca oyunu oynayabiliyorum.

Ancak şunu belirteyim 2004 sürümü BF5'de yaptığım testlerde, ortalama 2-3 daha FPS aldığını söylüyüm. Ama stabilite olmadığı için 1909'a geri döndüm. Benim kendi deneyimlerim bu şekildeydi.

Bak kankam ben.

Rocket League.
LoL.
CS:GO Online oyunlar da sorun yaşamıyorum 1703 sürümünde

1903 sürümünde Online değil offline oyunlara da bir şey oldu ara sıra droplar falan yedim termal macun temizledim ısısına baktım PC'nin normal ama sorun benden değil işletim sisteminden olduğunu anladım çünkü bilgisayarıma Dual Boot yaptım ve kubuntu ile gerçekten çoksel performanlar elde ettim keşke Windows gibi bir çöplük yerine Linux'da desteklenşey miş oyunlar.

Format atarken USB seçince 2004 sürümün de ilk defa üretici logonun sol üst köşesinde beyaz kısa çizgi vardı. Format attıktan sonra Boot ekranında yok oldu, düzeldi :)

Geri
Yukarı