Windows 10 2004 sürümü hakkındaki yorumlarınız

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 734
Ben normal kullanıcılara sunulduğu ilk gün geçtim. Benim için bir fark olmadı. Hiçbir hata ile karşılaşmadım. Fark edilir bir performans artışı da sağlamadı. Aynı yani.

Dün geçtim. Şu anlık sorun yok aksine 1909 sürümünde anakart resminden sonra pin kodu kısmı gelmeden önce 3-4 saniye siyah ekranda bekleme sorunum vardı. Yeni sürüm ile bu sorundan kurtuldum.

Güncelleme hoşuma gitti. Sorun görmedim. 1909'a göre hız farkı gördüm. Güncelliğin iyi yanı güvenlik iyileştirmeleri diye düşünerek güncellemeni öneririm, tabi cihaz uygunsa.

Bilgisayarın açılış süresi: 23 sn.
kapanış süresi: 30 sn.
Genel olarak Windows stabil olarak çalışıyor.

HDD sistem de yeni olan tek sorun, Windows açılış logo(Üretici logo) sonra siyah ekran da 10 saniye yakın beklemesi ve hoşgeldiniz yazısından sonra siyah ekran da 10 saniye gibi beklemesi yeniden başlatınca. Normal açılışta siyah ekran gibi olma olayı yok, uygulamaları yeniden başlattığı için sanırım geç oluyor. Format atmadan önce güncelleme ile geçince sorunum yoktu, format atayım dedim pişman oldum. BIOS'da sorun olup deyip bir kaç kez yeni BIOS sürümü attım, yine aynı. Mavi ekran gibi hatalar yok ve donanımlar sağlam, demek ki 2004 sürüm böyle.

HDD sistem de yeni olan tek sorun, Windows açılış logo(üretici logo) sonra siyah ekran da 10 saniye yakın beklemesi ve hoş geldiniz yazısından sonra siyah ekran da 10 saniye gibi beklemesi yeniden başlatınca. Normal açılışta siyah ekran gibi olma olayı yok, uygulamaları yeniden başlattığı için sanırım geç oluyor. Format atmadan önce güncelleme ile geçince sorunum yoktu, format atayım dedim pişman oldum. BIOS'da sorun olup deyip birkaç kez yeni BIOS sürümü attım, yine aynı. Mavi ekran gibi hatalar yok ve donanımlar sağlam, demek ki 2004 sürüm böyle.

Yok kankam 1903'den sonra bozuldu Windows 10 ben Windows 10 1703'de bir sorun yaşamıyordum fıstık gibi akıyordu bilgisayar 1803'de biraz nani oldu 1903'de direk bozdular yani bir sürüm çıkartıyorlar bir sorunu oluyor yeni bir sürüm ile düzeltiyorlar ondan sonra başka bir sorun çıkıyor anlamıyorum Microsoft'u gerçekten Windows 8.1'in günahına girmişim.

@İbrahimTatlı SSD sistemler de bile %100 disk kullanımları duymaya başladım nasıl Windows :D BIOS güncel, ekran kartı gibi sürücüler desteği var ve cihazımın da 2004 desteği var yazıyor üretici sitesinde. Yeni yeni sorunlar geliyor bıktım.

Geri
Yukarı